Eesti uudised

Maksuamet: maksuvaba tuluga tuleb arvestada ka puhkusetasude väljavõtmisel

Toimetas Silja Ratt, 17. mai 2018, 09:42

8 KOMMENTAARI

m
Mulle .../ 19. mai 2018, 18:55
... on juba sealt maksu ja tolliametist saadetud mitu kirja, et ma saavat maksuvaba tulu mitmest allikast ja otsustagu ma ära, millisest kohast ma seda maksuvaba tulu saada tahan ning teistele maksjatele teavitaksin, et nad ikka mulle makstavast rahast maksud maha arvestaks. Asja koomilisus peitubki selles, et mul on ainult 1 töökoht ja sealt saan ma oma ainsa sissetuleku. Ei jaksakski teist töökohta pidada ehkki raha võiks ju rohkem teenida ja midagi välja mul ka rentida pole. Ainuke sissetulek iga kuu ühest firmast ja maksuamet saadab kirjakesi nagu töötaksin mitmel kohal ning saaksin veel teab kust raha! Helistada neile ka ei saa, sest pidevalt on kõik teenindajad hõivatud ja mul pole aega töö kõrvalt kogu aeg neile helistada, et äkki saan lõpuks lõõgile! Kusjuures sellel aastal ma polegi ükski kuu veel täispalkagi (miinimum) saanud, sest vahepeal olin haige ning tööl sai vahelduva eduga käia aga haigusrahadest võeti tulumaks maha seega see ei ole see maksuvabastusega teine sissetulek.
e
eva/ 19. mai 2018, 08:52
Palun tehke selline tulumaksuseadus, kus see maks võetakse kohe nii palju, kui teil vaja on. Jätke see ennustamise mäng järgi. Olen juba kolmas kuu saanud teate, et soodustust liiga palju kasutanud, aga ma ei ole selgeltnägija, kui palju see vaba peaks olema, isegi kui ma tahaks seda määra muuta iga kuu. See ei ole ka õige, et ärge üldse vaba summat kasutage, milleks selline soodustus siis üldse tehti. Ma ei taha selles jamas ja paljud teised, osaleda. Mingit lisaraha pole näinud ja iga kuu kirves pea kohal, et oled riigile võlgu. Tobedamat süsteemi annab ikka välja mõelda.
m
mta on rahanäljas/ 20. mai 2018, 21:20
... sellest ka selline käitumine
m
mx35/ 19. mai 2018, 00:00
Sogases vees " brutopalgas " on ikka parem suuri kalu " suuri makse " hea korjata...
e
Ei saa aru/ 17. mai 2018, 19:34
Kas brutopalk on siis minu tulu?Minu arust on tulu ikka see, mis palgapäeval ja aasta jooksul saanud olen.Riik arvestab siis äravõetava tulumaksu minu tuluks või?
p
penskar Lonni/ 17. mai 2018, 16:38
Kas maksuameti töötajatel on vähe tööd , et saadate justnagu ülekulutatud maksuvaba raha kohta teateid ,nagu oli vist märtsis ! Mina pean ISE oma arvestust maksuvaba tulu kohta , sest töötan tükitöö alusel . See on siiski ju MINU PROBLEEM , kui pean deklaratsiooni alusel 2019. aastal tulumaksu tagasi maksma ! Mulle ei ole VAJA ette kirjutada seda , mida ma oma rahaga teen . Teie võtate niikuinii minu pensist oma 20% ära, olge siis õnnelikud ! Aga ärge saatke mulle rohkem seda kirja , et ma olen "ülekulutanud " maksuvaba raha , sest see on minu väljateenitud raha !
e
.../ 17. mai 2018, 11:36
ega siis maksuametis ka ülearu töötajaid, ei saa muidu päevi täidetud,kui ajalehtedele toksida, me rahvas pole nii rumal,et ei teaks, aastas on tervelt 12 kuud, ja kõik pole selgeltnägijad et teada saada oma eelnevate kuude palku,johhaidii küll, mõnel kuul on suurem, mõnel väiksem, kas keegi täpselt ette teab, aasta lõpus saab maksuamet kas uuel aastal juurdemaksu või peab tagasi maksma.Lõpetage lasteaias mängud, osad juba nõukaajast töötajad pensipõlve seal pidama.
v
Vahur/ 17. mai 2018, 11:28
Aitähh kesikud ja sotsid! Meie röövellik maksusüsteem on lihtne nagu Tennis! Arvuta kuidas tahad aga võlgu jääd ikkagi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee