Ortoos. Pilt on illustratiivne. (Pixabay.com)

Sotsiaalkindlustusamet keeldub tasumast laste ortooside eest, mis ennetaksid nende arengu võimalikke nihkeid. Kõigi laste pärast, kes ortoosi vajavad, on üks isa otsustanud riigi kohtusse kaevata.

Eesti Päevaleht kirjutab seitsmeaastasest Jesperist, kellel on diagnoositud lihasdüstroofia, mistõttu ta vajab dünaamilist ortoosi ehk tugivesti. Sotsiaalkindlustusamet ei taha perele aga uue ortoosi ostmiseks raha anda –öeldakse, et see pole lapsele eluliselt oluline. Jesperi isa on otsustanud kohtusse minna, kuna sarnases olukorras lapsevanemaid on palju ning kui Jesper vajalikku ortoosi ei saa, võib teda tulevikus ees oodata ratastooli jäämine. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

40 kommentaari

J
Juhan.  /   09:35, 18. mai 2018
Kas teie "MAMMAD"teete lapsi endale või riigile, kui vaadata teid siis tihti ühes käes sigarett ja teises pudel endil kõht nagu pall pärast tahate et riik teie lapse hooldab ja ravib. Tundub et hoolitakse ainult abirahadest mida on võimalik saada vigase lapse arvelt.
T
Tõepoolest- milles nüüd siis häda?  /   23:37, 17. mai 2018
Juba meie eeposekangelane Kaleviopoeg oli pisut põrunud- siilgi oli peast parem, aga töötas rahvuskangelasena!
Isegi invaliidistudes tööl, no jões oma mõõga otsa jalad maha lõiganuna jätkas Kalevipoeg nii vaimse kui füüsilise puudega tööd põrguväravate valvurina!
Võtke eeskuju ja ärge pirisege!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis