Maailm

KANGELANE: politseiniku kiire tegutsemine aitas koolitulistamise ära hoida (14)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. mai 2018 22:38
Foto on illustreeriv!Foto: PantherMedia/Scanpix
Illinois' osariigis asuvasse keskkooli üritas kolmapäeva hommikul sisse tungida relvastatud endine õpilane. Kohapeale tormanud politseinik hoidis ära kõige hullema, vahendab CBS News.

Dixoni keskkool on Chicagost umbes 160 km kaugusel. Kolmapäeva hommikul kõndis koolimajja 19aastane noormees, kooli endine õpilane. Ta tegi kooli võimla lähedal mitu lasku, kuid õnneks kellelegi pihta ei saanud.

Samal teemal

Laske kuulis kooli politseinik, kes tõttas sündmuskohale ja asus ründajaga tulevahetusse. Järgnenud tulistamise käigus sai viimane kergelt vigastada ja üritas põgeneda, kuid nabiti kohe kinni. Politseinik viga ei saanud.

Juhtumi käigus ei saanud ükski koolipere liige kannatada, suuresti tänu koolipolitseiniku julgele tegutsemisele. Kohalik politseiülem tänab kolleegi vapruse ja otsustavuse eest, kiites, et tänu temale jäi tõenäoliselt mitu inimest ellu. Ta tänas ka õpilasi ja õpetajaid, kes oskasid väga kiirelt klassiuste ette barrikaadid ehitada ja varjuda.

Miks endine õpilane vanasse kooli kõmmutama tuli, pole teada. Politsei ei avalda tema ega tema vastu võidelnud politseiniku nime.

Koolipolitseinikud USAs on nagu tavalised võmmid, kuid nende eriülesannete seas on teatud arv kordi päevas või nädalas patrullida just koolimajas või selle ümbruses ning olla esimesteks, kes hädaolukorras reageerivad. Antud juhul viibis politseinik tulistajaga samal hetkel koolihoones.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee