ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO CANNES'IST | Edith Sepp: kogu maailm läks Eesti peale kadedaks! (21)

Erlend Štaub ja Gerly Mägi, Cannes, 18. mai 2018 10:00
Foto: Erlend Štaub
Kuigi ükski Eesti film seekord Cannes'i filmifestivali põhiprogrammi ei kuulunud, suutsime seekord välja paista hoopis omapärasel moel. Kas eestlaste suurepärane organiseerimine toob Cannes'i suhtlusvõrkudesse uued tuuled?

Ehkki Eesti on esindatud Cannes'i filmifestivalil juba aastaid, on see aasta tavapärasest erilisem. Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepa sõnul on esiteks juubeliaasta puhul valminud Eesti 100. sünnipäevaks palju eriprojekte. Teiseks külastas festivali ka Eesti kultuuriminister Indrek Saar.

Samal teemal

Saar jõudis Cannes'is külastada lugematul hulgal teiste riikide filmitelke, maailma erinevate filmistuudiote omanikke ning kohtuda veel teiste tähtsate tegijatega. "Ma ei ole ise kunagi neid kohtumisi saanud, aga ministri kohalolek aitas kõvasti kaasa," tõdes Sepp.

"Korraldasime ministri auks ühe õhtusöögi. Sinna kutsusime kõik kõige tähtsamad tegijad, kes turul liiguvad. Tegime ettepaneku ka teiste riikide ministritele," rääkis Sepp, et kutsutud oli kokku 100 inimest.

Sepa sõnul on tavaks, et iga riik korraldab oma vastuvõtu. Ent kuna seekord pidi Cannes'i tulema kohale ka minister, otsustati vastuvõtu asemel korraldada midagi teistsugust. "Ausalt öelda pole ükski riik enne selliseid õhtusööke korraldanud," ütles Sepp uhkelt.

Eksklusiivne õhtusöök andis võimaluse Eesti filmitegijatel teiste kolleegidega otse suhelda. Tavapärase püstjala-bufee asemel avanes võimalus pikemalt ühe laua taga istuda ning asju arutada. 

Sepa sõnul jäi see õhtusöök kõigile väga hästi meelde. "Minu juurde on tuldud pärast ja öeldud, et kuidas sa seda tegid ja kas me ei saaks ka järgmine aasta nii teha," on Sepp tagasiside üle rõõmus. Nii võib juhtuda, et järgmisel aastal on juba mitmed teised riigid Eesti kavalast mõttest eeskuju võtnud ning korraldanud ka ise uhke õhtusöögi.

"Väikese muudatuse toomine siia rägastikku, kus on väga keeruline välja paista, tõstab Eesti filmitegijate eneseteadvust väga kõvasti," arvas Sepp.

Põhiprogrammis juba järgmisel aastal

Maineka Cannes'i festivali põhiprogrammi filmide hulka pole Eesti linateostel viimastel aastatel asja olnud. Ent tulevikus paistavad helgemad värvid. "Kuigi on teada kuulujuttude järgi, et me kukume kogu aeg viimases etapis välja. Usun, et järgmisel aastal oleme kindlasti programmis," oli Sepp optimistlik.

Vaata rohkem videost!

Samal teemal

21.04.2018
GALERII | Kalavõrgud, hommikumantlid, lõhikud ja satsid – vaata Cannes'i filmifestivali pöörasemaid kleite!
19.04.2018
GALERII | ÕHTULEHT CANNES'IS: viimane festivalipäev tõi kaamerate ette Türgi ja Suurbritannia filmitegijad
19.04.2018
ÕL VIDEO CANNES'IST | Kriitik Tristan Priimägi ennustab, kes võidab filmifestivali
18.04.2018
VIDEO | PÖÖRANE CANNES: naised hööritavad käpuli punase vaiba ees tagumikke