Dirhami külla planeeritakse suurt hotelli- ja puhkekompleksi.Foto: Martin Ahven
Kristjan Väli 16. mai 2018 22:35
Dirhami sadamasse planeeritava hotelli vastu võitlevad elanikud saavad võimaluse kalurikülas toimuva kohta oma arvamust avaldada. 

Kuni viiekorrusselise hotelli vastu sõdib vaid käputäis inimesi, kuid numbrilisest vähemusest hoolimata ei anna nad alla. Lääne-Nigula vallavalitsusele oma vastulause esitanud inimesed  on 24. mail oodatud Haapsallu, et kohtuda rahandusministeeriumi esindajaga, et neile oma murest lähemalt rääkida.

Viimane samateemaline koosolek oli märtsis, aga sinna ükski vastulause teinutest ei tulnud ega kasutanud ka võimalust vastulause tagasi võtta. 

Ärimees Mart Vahtel planeerib Dirhamisse ehitada suurt hotelli- ja puhkekompleksi. Märtsis toimunud koosolekul luges Lääne-Nigula valla maa- ja planeerimisspetsialist Marika Meister ette, mis muredega on valla poole pöördutud ja arvas, et need pole põhjendatud. „Tegelikult mingeid konkreetseid põhjendusi, miks inimesed vastu on, kirjadest välja ei loegi. Lihtsalt ei meeldi, kui sinna tuleb suurem ehitustegevus, kus on palju rahvast. Tuleks ohjata kuidagi liiklust küla vahel. Kas panna lamavad politseinikud või kiiruspiirangu. Samuti pakuti välja, et küla algusest alates võiks olla kergliiklustee,“ selgitas Meister ja lubas toona, et kui hotelli ehitus käima läheb, siis vald teeb maanteeametile ettepaneku Dirhami liikluskorralduse muutmiseks. Samuti ei pidavat olema probleemi tõkkepuu paigutamisega, et rahvas ei saaks autoga randa sõita, seal lõket teha ja telkida.

Dirhami planeeritava hotelli vastu on ka laulja Marek Sadam. „Ma küll hindan väga ettevõtlikke inimesi, aga sellisel kujul on hotell  pigem millegi ilusa lõhkumine,“  arvas Sadam märtsis Õhtulehele antud usutluses.