Eesti uudised

Raimond Kaljulaid teadis juba varem, et Sõle spordikeskuse juht võttis altkäemaksu (59)

Ohtuleht.ee, 16. mai 2018, 17:54
Raimond Kaljulaid Martin Ahven
Täna sai avalikuks, et keskkriminaalpolitsei viib läbi menetlustoiminguid Tallinna Sõle spordikeskuses ja kinni on peetud spordikeskuse juht Toomas Ristlaan, kes võttis spordikeskuse klientidelt altkäemaksu. Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid avaldab oma sotsiaalmeedia postituses, et uudis ei tulnud talle sugugi üllatusena.

"Sõle spordikeskuse juhataja Toomas Ristlaane kinni pidamine ei tulnud mulle üllatusena," kirjutab Kaljulaid facebookis. Nimelt oli mõni nädal tagasi tema poole pöördunud Sõle spordikeskuses tegutsev spordiühendus, et küsida temalt abi - mida teha olukorras, kus keskuse juhataja Ristlaan küsib spordikeskuses tegutsemisvõimaluse eest altkäemaksu. "Ma palusin, et selle infoga pöördutaks politsei poole."

Samal teemal

Kaljulaidi sõnul on tgemist on õigusrikkumisega, mis väga tõsiselt riivab Põhja-Tallinna kogukonna õigustunnet. Eesti Vabariigi pealinnas lihtsalt ei saa olla nii, et linna juhtiva erakonna liikmele tuleb maksta altkäemaksu meile kõigile kuuluvas avalikus spordikeskuses laste- ja noortespordiga tegelemise eest," avaldab Kaljulaid postituses.

Ta kirjutab, et kohtus ka uurimisega seotud politseiametnikega. "Ütlesin neile, et Põhja-Tallinna kogukond loodab nende peale ja ootab neilt abi selle olukorra lahendamisel," ütleb ta ja tänab politseid kiire tegutsemise ja professionaalsuse eest.

Kaljulaid arvab, et Keskerakond peaks juhtunust tegema väga tõsised järeldused. "Midagi on selgelt valesti. Keskerakond on teinud vea ja ainult Keskerakond saab selle vea parandada."

Kaljulaidile teadaolevalt põhjendas Ristlaan raha küsimist sellega, et üks Tallinna linnavalitsuse liige nõuab temalt hoopis endaga seotud spordiühingu huvidega arvestamist ja ta on spordikeskuse juhatajana seetõttu suure surve all. "Kas see on tõsi või mitte, seda ma ei tea," seisab postituses.

"Ootan Põhja-Tallinnast linnavolikogusse valitud saadikuna ning seal ametisoleva linnavalitsuse poolt hääletanud inimesena, et Taavi Aas ja linnavalitsus vastavad küsimusele, millised on need muutused, mida Keskerakond teeb, et korruptsiooniriski linnas oluliselt vähendada," kirjutab Kaljulaid ja lisab, et seda ootavad ka põhjatallinlased, keda ta ametist tulenevalt esindab.

59 KOMMENTAARI

o
Ohtu 17. mai 2018, 16:34
Helve laseb jälle poissi toimetada.
h
Huvitav 17. mai 2018, 13:10
Miks esitab ta selle küsimuse alles nüüd ja mitte siis, kui ta asjast teada sai? Mis aususe hoog talle alles nüüd peale tuli?
Loe kõiki (59)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee