Kui elus jääb värvi vajaka ja hall argipäev rusub, siis minge sõitke bussiga. Unustamatud elamused on garanteeritud. Niivõrd värvikat seltskonda, kui bussis, trammis ja trollis sõidab, pole ma näinud teatrilaval ega südaööl vanalinna baaride ees.

Mäletan, kuidas kord otsustas kodutu mees – toona veel vanal trammil – keset sõitu uksed lahti kiskuda ja poole sõidu pealt välja hüpata. Kaasreisijad reageerisid nähtule loomulikult stoilise rahuga. Joobes mees hüppab liikuvast trammist välja – täiesti tavaline.

Kord istus minu ees üks noormees. Viisakalt riides ja kuulas kõrvaklappidest muusikat. Seejuures oli tal peas lahtine haav, mistõttu oli terve nägu kuivanud verd täis. Aga ta sellest suurt ei hoolinud, ka teised mitte.  

See, kuidas kõik kaassõitjad üritavad tõsist nägu teha, kui toimumas on midagi täiesti jaburat, ongi ühistransporti puudutavates lugudes vast kõige naljakam. Kui tahate elule vürtsi, siis sõitke bussiga.

Jaga artiklit

6 kommentaari

T
tore  /   13:48, 17. mai 2018
ma arvan, et kõige värvikam seltskond on need helkurvestides tüübid, kes bussi trügivad ja asuvad reisijaid "menetlema" - et kas ikka on viibutatud ja valideeritud jne.
Aga muidu, Kristjan, mis selle nupukese mõte oli? Ülerahvastatud, harva liikuv, imelike marsruutidega ühistransport ei kutsu teps mitte seda kasutama. Uuri parem seda, miks meie talentide linnas (Tallinn) ja heade mõtete linnas (Tartu) ei ole paarikümne aasta jooksul saadud jagu nähtusest, kus 4...5 ühes suunas sõitvat bussi on peatuses ühel ajal (pluss-miinus paar minuti) ja seejärel pool tundi vahet. Ning Tallinnas toimunud kampaania trolliliikluse vähendamiseks, mille tulemusena on liinidele ilmunud lühikesed bussid pikkade lõõtstrollide (mis samuti olid täis) asemel.
E
ega muidu sõida jah, bussiga  /   10:56, 17. mai 2018
aga vürtsi pärast küll. on ikka "arvamus"!!! Uskumatu, et selliseid krisjane olemas n!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis