City24 Kinnisvarauudised

Eritellimusmööbel loob omapärase ja kordumatu interjööri 

city24.ee, 16. mai 2018, 16:43
city24 pilt city24
Lisaks on meie tooted leitavad salongis 4Room, Pärnu mnt 110.

Kui te aga soovite kodu sisustada millegi omanäolise ja hästi ruumidesse sobivaga, siis ei saa ümber eritellimusmööblist. Eritellimusel on võimalik valmistada tooteid, mis on millimeetri  täpsusega õiges mõõdus, mille kattematerjal on valitud perfektselt kokku  mängima ümbritsevaga ja füüsilised omadused nagu näiteks iste kõrgus,  sügavus, pehmus, seljatoe kaldenurk jne on kasutaja soovide kohaselt ideaalselt paika timmitud.
Eritellimusmööbel on tegelikult parim lahendus ruumi kujundamisel kui  eesmärgiks on mööbli kompromissitu sobivus keskkonda.

Vali kogenud meistreid

Eritellimusmööbli valmistamine ei ole igale tootjale jõukohane, seepärast tasub uurida, kellel on rohkem oskusi ning teadmisi ja kuidas kliendid on mööbliga rahule jäänud. Näiteks osaühing Ra Sun-il on pikaaegne kogemus pehme mööbli valmistamisel. Tootevalikus on diivanid, tugitoolid, järid, tumbad ja pukid, kuid see on vaid väike osa ettevõtte tegevusest, mis kätkeb endas erinevate toitlustusasutuste ja hotellide ning teiste avalike ruumide, aga ka eraklientide kodude sisustamist. Ra Sun pakub ka pehme mööbli katteriiete vahetust ja vana mööbli  restaureerimist.

Ettevõtte hitttoode on praegu tugitool Oslo. Algselt oli Oslo mõeldud  Lounge või ootesaali tooliks avalikus ruumis, kuid ootamatult hakati  soetama Oslot just kodusesse interjööri. Seepeale muutsid meistrid tooli konstruktsiooni pisut mugavamaks – polster ehitati sik-sak vedrudele ning pealmine poroloonikiht tehti pehmemaks. Oslo muutus sellest väga heaks koduseks äraolemistooliks kus mõnusalt  lugeda, televiisorit vaadata või niisama rahulikult mõtiskleda.

Ra Sun tootevalikus on lisaks oma disainile ka Janno Roos ja Andres Labi (Ruumilabor)
poolt disainitud mudelid – akustiline tugitool Ego ja diivanikomplekt Piano.
Kristel Jakobsoni poolt loodud kahe- ja kolmekohaline diivan Noon.

Kõige värskem toode on meil hetkel heli summutav tugitool Sala, disaineriks Loreida Hein.

Kuidas mööblit valida?

Ra Sun-i juhatuse liikme Allan Prooso sõnul tuleb osata vahet teha hetke  trendidel ja trendidel mis on ajatud.

“Et mööbel ei mõjuks 4-5 aasta pärast vanamoodsalt, tuleks eelistada  lihtsaid ja harjumuspäraseid vorme, naturaalseid või naturaalsena  mõjuvaid materjale – kangas, puit, spoon. Uuenduslikud või revolutsioonilised ideed vormides, materjalides ja  tehnilistes lahendustes ei pruugi ajaproovile vastu panna ja võivad  teatud aja möödudes mõjuda vanamoodsalt või halvemal juhul isegi  naeruväärsena,” rääkis Prooso.

Kvaliteedinäitajateks on pehme mööbli puhul kasutatavad materjalid ja  tehnilised lahendused.

Kuidas hinnata mööbli kvaliteeti?

Kvaliteetne diivani konstruktsioon tähendab tavaliselt karkassi, mis on valmistatud vineerist ja/või täispuidust. Pehmuse annavad enamasti  sik-sak vedrud ja poroloon (harvem kasutatakse ka vedruplokki või Pocket vedrusid). Kvaliteetsel polstril koosneb poroloon mitmest eritihedusega  kihist mis tagab istumismugavusele lisaks ka vastupidavuse ja istme vormi parema säilivuse.

Mööblikangaste valik on ääretult lai. Kasutatakse polüesterkangaid,  täisnaturaalseid kangaid ja nende omavahelisi kombinatsioone. Oluline on  kangaste puhul silmas pidada kulumiskindlust e. Martidale näitajat. Avalikus ruumis loetakse minimaalseks Martindale arvuks 25000-30 000  pööret.

Kui ostja kodumööblit valides sama reegli järgi toimib, ei pea ta  tõenäoliselt paari  aasta pärast mõtlema kangavahetusele või uue diivani  soetamisele kulunud kanga tõttu.
Arvestada tuleks ka sellega, et polüesterkangad ei määrdu nii kergesti  kui näiteks puuvillased või linased kangad. Villased kangad võivad  kokkupuutel nahaga olla pisut torkivad. Kui kodus on kass, oleks hea  valida pigem samet, mikrofiiber või väga tiheda koega kangas - neid  kassid ei kipu kratsima.

Lisaks on meie tooted leitavad salongis 4Room, Pärnu mnt 110.

Internetis ostlejad leiavad meid hõlpsasti mööbli e-poest  www.furgner.com .

Loe lisaks: Eritellimusmööbel loob omapärase ja kordumatu interjööri

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee