Ilm ja loodus

Ilm jaheneb ja öösel jõuab Eestisse äike (9)

Ohtuleht.ee, 16. mai 2018, 15:15
Palavus hakkab järele andma ning  lähipäevadel on oodata äikest ja vihma. 

Kolmapäeval suureneb Lõuna-Poola kohal pöörleva madalrõhkkonna mõju ning öösel võib Ida-Eestis olla äikest. Madalrõhuala põhjaserva mööda jõuab päevaks meile niiskemat õhku ja hoogsajupilvede arenguks on suuremad võimalused. Hoolimata sellest on hoovihma oodata vaid kohati. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur öösel 9..14°C, päeval 21..25°C, meremõjuga rannikul on jahedam.

Neljapäeva  liigub madalrõhuala kese meile veidi lähemale, siiski on sajuvõimalus üsna väike. Öö on sajuta, päeval on sajuvõimalus suurem ning õhtul võib Lõuna-Eestis olla ka äikest. Puhub nõrk idakaare tuul. Õhutemperatuur öösel 8..13, päeval 21..26°C, meremõjuga rannikul all on jahedam.

Reedeks liigub madalrõhkkond üle Leedu- ja Läti Venemaa suunas ja meil selle vahetus läheduses sajab hoovihma, on äikest. Alla 50% on sajuvõimalus Hiiu- ja Saaremaal. Tuul pöördub põhja ja kirdesse ja on enamasti nõrk, üksnes saartel tugevneb õhtupoolikul puhanguti 14 m/s, samuti võivad äikesega kaasneda tugevamad tuuleiilid. Õhutemperatuur öösel 10..15, päeval 18..23, kohati rannikul ja sajupilvede all on 15°C ringis.

Laupäeval eemaldub madalrõhkkond Venemaale ja Skandinaavia kohal tugevneb kõrgrõhuala. Öösel sajab veel siin-seal vihma, kuid päeval püsib sajuvõimalus veel vaid Ida-Eestis. Kirde- ja põhjatuul tugevneb, päeval ulatuvad tuulepuhangud põhjarannikul 15 m/s. Õhutemperatuur öösel 8..13, päeval 15..21, tuulepealsel rannikul 11..14°C.

Pühapäeval tugevneb Skandinaavia kohal kõrgrõhuala, mis laiendab oma piire nii ida kui ka lõuna suunas. Edasi vähemasti kuni teisipäevani teeb meil ilma kõrgrõhuala. Õhutemperatuur öösel 5..10, rannikul kuni 13, päeval 16..22°C, põhjarannikul on jahedam.


REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee