Eesti uudised

Töötukassa plaanib uue nime võtta (29)

Toimetas Silja Ratt, 16. mai 2018 14:09
Eesti Töötukassa Foto: Aldo Luud
Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel tegi nõukogule ettepaneku muuta töötukassa nime

Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel tegi tänasel töötukassa nõukogu koosolekul ettepaneku muuta töötukassa nime. Nimemuutuse vajaduse tingis asjaolu, et töötukassa tänane nimi iseloomustab ühte võimalikku episoodi inimese tööelust, aga töötukassa tegevused toetavad inimesi kogu nende tööelu vältel.

Samal teemal

„Muutusteks on hea aeg, kuna töötukassale on aastatega lisandunud uusi funktsioone. Töötukassa praegune nimi on liigselt kinni töötuse mõistes,“ põhjendas töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ettepaneku vajalikkust.

Viimase kolme aastaga on töötukassa tegevussuunad ja sihtrühmad olulist täiendust saanud. Töötukassa ei tegele enam ainult töötute inimestega, vaid toetab inimesi nii töö leidmisel kui ka töö hoidmisel.

Alates 2015. aastast pakub töötukassa karjäärinõustamist töötavatele inimestele; eelmisel aastal rakendunud „Tööta ja õpi!“ programm annab ka töötavatele inimestele võimaluse end täiendada. Lisaks on töötukassa nõu ja jõuga toeks tööandjatele töötajate leidmisel ja nende oskuste arendamisel; hindab töövõimet ning abistab vähenenud töövõimega inimesi töökoha leidmisel ja hoidmisel.

Tuleva aasta algusest luuakse töötukassa juurde karjäärikeskus, mis ühendab senise Innove Rajaleidja keskuste poolt pakutava karjäärinõustamise- ja info teenuste süsteemi töötukassa senise karjääriteenuste süsteemiga. Karjäärikeskuse loomisega töötukassa juurde, kasvab töötukassa roll oluliselt ka koolinoorte karjäärivalikute toetamisel.

Nimemuutuse ja võimaliku uue nime võtab nõukogu arutada 11. juunil toimuval koosolekul.

Samal teemal

03.04.2018
Palgatööst villand? Hakka ettevõtjaks!
27.03.2018
Koristajaks või kärulükkajaks?! 50+ vanuses spetsialiste ärritab töötukassa ja riigi suhtumine
27.02.2018
Töölaadal pakutakse ametikohti vähenenud töövõimega inimestele
26.02.2018
Töötukassa: me ei saa üksi vastutada töötajate ettevalmistamise eest