Julian Assange pea aasta tagasi tehtud fotol (AFP/Scanpix)

Ecuador on Julian Assange'i oma saatkonnas võõrustades kulutanud ligi viis miljonit USA dollarit, kirjutab The Guardian. 

Ecuadori luureagentuuri dokumendid näitavad, et operatsiooni, mida nimetatakse Operation Hoteliks, kogumaksumus oli 2012. aasta juunist kuni 2013. aasta augustini 972 889 USA dollarit. Agentuur on palganud ka rahvusvahelise turvafirma, mille ülesandeks on jälgida Londonis asuvat saatkonda, kus Assange viibib. Samuti üüriti turvameeskonnale korter, mille rent on ühes kuus 2800 Briti naela.

Aastate jooksul on jälgitud iga detaili Assange'i igapäevaelust, kaasaarvatud jutuajamisi juristide ja saatkonna töötajatega. 

Ajapikku on see kaitsev suhe aga mõranema hakanud, väidab The Guardian. 2014. aastal hoiatas turvameeskond Ecuadori valitsust, et WikiLeaksi asutaja on häkkinud saatkonna kommunikatsioonisüsteemi. Märtsi lõpus keelas saatkond oma külalisel nii interneti kui telefoni kasutamise. Sellest ajast saati pole mehest olnud kuulda kippu ega kõppu.

Viimasel ajal on Ecador hakanud vihjama sellele, et võib Assange'i sootuks välja anda, kirjutab Consortium News. 

Kui Assange peaks langema Briti võimude küüsi, võidakse ta omakorda välja anda USA-le. Läinud aastal ütles USA justiitsminister Jeff Sessions, et tema üheks prioriteediks on spionaažis süüdistatava Assange'i kohtu ette toomine. Ka endine CIA juht ning praegune USA välisminister Mike Pompeo on kinnitanud, et WikiLeaks oli valitsusväline vaenulik luureteenistus.

Jaga artiklit

7 kommentaari

T
T.Mets  /   13:01, 21. mai 2018
Oli ju Assange ka see mees, kestõi lagedale Ilvese hinnangu Ansipi kohta, mis kõlas--Ansip on provintslik, nõrga ajuollusega tõusik. See väljend oli kindlasi Ansipile teada ja imestan, kuidas Ansip sellise solvangu nii odavalt alla neelas, kuna tal oli piisavalt tollal voli selle Kadrioru lustielaja ametist lahtilaskmiseks
P
Pôsed endale seal söönud  /   20:45, 16. mai 2018
laiaks nagu hamstril. Kohe näha kuhu viis milli kadus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis