Krimi

Maniaki kujunemine: aastatepikkused luulud päädisid vägistamiste ja mõrvaga (3)

Eesti Ekspress, 16. mai 2018 08:20
Foto: Robin Roots
Eesti Ekspress kirjutab, et vaimuhaige kurjategija Enriko Nurme korduvad kokkupuuted riigi õigussüsteemiga ei suutnud ära hoida hilisemaid vägistamisi ja mõrva. Tema lähedased ja tuttavad vaatasid Enriko hulluksminekut abitult pealt ning hakkasid kartma omaenese elu pärast.

Möödunud aasta 12. novembril kirjutas Enriko päevikusse, et läheb nüüd maatriksile kättemaksuks tapma ja vägistama. Paari päeva jooksul vägistas ta kaks naist ning tappis ühe mehe. Kuigi mehe vaimse tervisega pole ilmselgelt kõik korras, kuulutati ta siiski süüdivaks ning peab nüüd ilmselt pikki aastaid vanglas veetma.

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre rääkis aprilli lõpus Õhtulehele, et nii räige käekirjaga kuritegusid kohtab Eestis harva. „Esimese kuriteoteate laekumisel saime aru, et mees on üliohtlik ning tuleb kiiresti tabada. Juhtumiga hakkasid tegelema kriminaalpolitseinikud, piirkonnapolitseinikud, kiirreageerijad ja patrullid. Mehe tabamisel mängis kandvat rolli isikuvastaste kuritegude talituse hea vaist, kiire infovahetus kolleegide vahel ning infokillud kodanikelt,“ rääkis Tambre.

Samal teemal

22.07.2018
FOTOD | Algas kohus Facebookis vägistamisest ja tapmisest ette teatanud mehe üle
01.07.2018
Vägistaja langes kõigepealt omakohtu ohvriks ja sai ka kriminaalkaristuse
30.03.2018
MÕRVAPROTSESS TALLINNAS: tähelepanu ihkav mees kiitles Facebookis tapmise, vägistamise ja röövimisega