Siim Randla 16. mai 2018 05:35
Pime proua juhtkoeraga eksis Rõuge vallas võserikku, helistas hädaabinumbril ning sai abi õppusel Siil osalejailt – politseinikult ja kaitseliitlaselt, kas ta padrikust välja aitasid. 

Suurõppuse Siil käigus kontrollisid politseinikud ja kaitseliitlased Lõuna-Eesti teedel üle 10 000 sõiduki  ja inimese ning avastasid poolsada rikkumist, neist 22 juhul oli tegu joobes juhtimisega, lisaks avastati kolm juhtimisõiguseta juhti 
ning teisi liiklusrikkumisi. Sellele lisaks toimetasid üle-eelmisel nädalavahetusel Lõuna-Eestis tavapatrullid, kes avastasid tavapärase liiklusjärelevalve käigus lisaks veel kümmekond joobes juhti, lausus politseikapten Ottomar Virk.  

Arvestades, et politsei andis eelnevalt kontrollidest teada, oli lõpptulemus avastatud rikkumiste vaates murettekitav: joobes juhte avastati Lõuna-Eestis poole rohkem kui tavapäraselt. Positiivne on, et kui õppuse eesmärk oli harjutada politseinike ja kaitseliitlaste koostööd, siis muuhulgas kõrvaldati teedelt suur hulk ohtlikke joobnud autojuhte.

Elulistest väljakutsetest, mida õppusel SIIL osalejad lahendasid, oli järgmine juhtum, kus ülemöödunud laupäeval laekus hädaabikõne pimedalt proualt, kes läks Rõuge vallas oma juhtkoeraga loodusesse jalutama, kuid eksis ära. 
„Proua filmis telefoniga ümbrust, saatis video lähedasele, kuid temagi tõdes, et võserik näib kõik ühesugune ning kindlat teejuhatust ta anda kahjuks ei oska. Politsei lähim abi oli sel hetkel hõivatud küll õppusega Siil, 
kuid ühest Võrumaa kontrollpunktist saadeti politseinik ja kaitseliitlane üheskoos otsingutele,“ rääkis Virk.

Telefoni positsioneerimine andis otsijatele umbkaudse asukoha ning juba veerand tunni möödudes silmas sini-roheline patrullpaar otsitavat prouat, nõutult ringi vaatav juhtkoer tema kõrval. Nii proua kui koer võeti patrullauto peale ning sõidutati koju.