Eesti uudised

Väljamõeldud valge kaubik ja kommionu võivad olla lapse appikarje suurest murest

Kristjan Väli, 15. mai 2018 21:12

16 KOMMENTAARI

v
17. mai 2018 20:59
vitsa vaja anda,siis ei valeta enam teinekord.
t
To:...11.08/ 16. mai 2018 17:30
Võtan mütsi maha Teie ees, sest tegelikult pole eriti kohanud tänapäeval lapsevanemat, kes julgeks tunnistada, et jah, tema laps oli tegelikult süüdi. Alates nüüdse nö eesti aja algusest ja ka tolleaegsest vabakasvatuse buumist on aina ja aina kuulda, et lapsevanemad ei suuda enda lapses ühtegi viga näha. Respekt!
m
Mati/ 16. mai 2018 12:14
Ma olen teinekord hirmuga vaadanud, kuidas suht väikesed (põhikooliealised) lapsed püüavad igasuguseid liikluseeskirju rikkudes linnaliini bussi peale joosta. Selleks ei pea isegi olema psühholoog, et aru saada, miks.
e
Eino Taruk/ 16. mai 2018 11:21
Kahjuks ei käi see üksnes laste kohta...
t
16. mai 2018 11:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
njah/ 16. mai 2018 11:31
Arvestades seda, kuidas lastele valetatakse ja neid petetakse, on "suurte poliitikute" kasvulava lai.
h
hmm/ 16. mai 2018 11:39
...mitte poliitik, vaid pigem ikka külajoodik, kahjuks. Need probleemsed lapsed, kellest vanemad ei hooli ei jõua keskkoolinigi, seega ...Päris keskkoolihariduseta valetajaid ikka poliitikasse ei võeta.
k
karistamatuse tunne/ 16. mai 2018 10:52
Minu küsimus hoopis selles suunas, et missugune karistus või rahatrahv määrati lapse kullakallitele vanematele? Alaealine laps on oma vanemate vastutusel ning kuni täisealiseks saamiseni vastutavad tema tegude eest vanemad. Ehk siis: politseile valeinfo andmise, asjatu jooksutamise ja uurimisega on raisatud korrakaitseorganite ja paljude teiste asjaosaliste ressursse! Samal ajal oleks saanud politsei tegelda päris kuritegudega...Ehk siis, kuidas vanemad sellise asja eest vastutavad? Kui sellisele valelikul lapse vanematele ei järgne muud, kui rääkimine j asõrmeviibutamine, ei muutu midagi! S.t vanemad ei saa aru, et oma last tuleb kasvatada ja lapsel tekib karistamatuse tunne, et nii võib ka edaspidi- midagi ju ei juhtu! Järgmised valeskeemid tulevad veel suurejoonelisemad...
ü
üks ema/ 16. mai 2018 10:36
Laps, kellest vanemad hoolivad, kellel on oma vanematega usaldus EI valeta! Kui midagi läks pahasti, hilinemine, pahandus, enda kogemata tekitatud segadus- vähemasti minu mõlemad lapsed on alati nii ka öelnud mulle või mehele, et juhtus nii või naa ja siis me mitte ei riidle, vaid räägime läbi, kuidas olukorda lahendada või mida teinekord teisiti teha, et nii ei juhtuks. Laps, kes valetab ja ühe keerulisemaid skeeme on probleemne :( Jah, laps ise ei ole süüdi, kuid vanemad peaksid enda otsa vaatama- milleks nad lapse said? Kas tõesti selleks, et see omasoodu kasvaks ja hakkaks pahandusi tegema, et saada vanematelt TÄHELEPANU? Seda lihtsat asja, mis peab igal lapsel olema vanemate poolt, seda, mis tekitab usalduse ja turvatunde...Väga kurb :( Siin enam midagi teisiti teha ei anna kahjuks, rong läinud...Usalduse kasvatamisega ja lapsega suhtlemisega, õpetamisega alustatakse juba siis, kui laps jalad alla võtab!
e
Ei / 16. mai 2018 17:23
Saa nii üheselt võtta, mina arvasin ka kunagi niimoodi, et minu lapsed ei valeta. Aga nüüd, kui mõlemad on pealt kahekümne, siis on jutuks tulnud, et tegelikult ikka valetasid küll. Lihtsalt mitte nii tõsiste asjade kohta nagu artiklis toodud, aga siiski. Kes ütleb,et tema laps ei valeta kunagi, see valetab :D
p
Pildil pole ju kaubik!/ 16. mai 2018 08:47
See on kaubaauto, veoauto rohkem.

p
Psühholoogil on täiesti õigus/ 16. mai 2018 06:48
Ise tegin lapsena umbes sama asja. Käisin sõbrannadega peale kooli hulkumas ja ükskord olime peaaegu südaööni. Teadsin, et saan malakat. Ja ei julgenud tõde rääkida. Selle asemel tuli veel hullem vale.
m
mikk/ 16. mai 2018 06:10
Lapsed on leidlikud, aga täiskasvanuks saades muutuvad tuhmiks ja usuvad igasugu FB jura.
s
see pole/ 16. mai 2018 10:39
...mitte leidlikkus, vaid teadlik vale! leidlik laps tuleb reeglina ikka hoolivast perest, kus laps ja vanemad omavahel väga palju suhtlevad ja arutavad asju, kus lapse leidlikkust toetatakse ja innustatakse. Tahtlik, pahatahtlik vale ja leidlikkus EI ole sünonüümid!
L
...../ 16. mai 2018 11:08
Lapsed on erinevad ja nende arusaamine sellest, mis on väljamõeldud vale ja mis on päriselt juhtunud on ka erinev, vahel ongi emal-isal ka raske aru saada, mis on tõde. Võõral inimesel veelgi enam. Näiteks mina jõudsin eile lasteaeda oma 5-a järele hetkel, kui teine laps pidi tema ees vabandama, sest oli teda löönud. Minu laps selgitas, kuidas ta haiget oli saanud ja teine laps oli nii kurb ja püüdis tõesti vabandada, sest kasvataja käskis (täitsa rahulikul, viisakal viisil). Aga tundes oma last ja tema lennukat, emotsionaalset fantaasiat, hakkasin mina küsima, et kuidas nii juhtus ja mis enne seda oli. Üllatus-üllatus - tuli välja, et tegelikult oli minu laps lausa kaks korda seda teist last lükanud, enne, kui teine laps siis enesekaitseks vastu lükkas. Minu laps on kõva kisakõri ja nii see teine laps süüdi oleks jäänudki. Aga kumbki ei valetanud - lihtsalt tõde oli poolik ja algas palju kaugemalt, kui esmapilgul tundus. Kumbki ei olnud pahatahtlik ja kumbki ei valetanud, lihtsalt juhtus mänguhoos ja asi algas kaugemalt, kui täiskasvanud arvasid.
k
Kristiina/ 16. mai 2018 03:07
Punak on paranoiline ja usub ta tõesti,et eestis tullakse kallale? Eraelu tõsine riive?! Ei ole kui pättustest tegija. See suli kussutaja maha sest ametist.. Teeb ajupesu naguema .Sa pole ema kõigile..
v
vana tõde/ 16. mai 2018 00:47
Joodikd ja lapsed on leidlikud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee