Repliik

Heimar Lenk | Kas kirik tõesti võtab vaeste raha vastu? (21)

Heimar Lenk, riigikogu liige, Keskerakond, 15. mai 2018, 18:47
 Teet Malsroos
Valitsus tegi kirikule pakkumise, et anda Eesti evangeelsele luterlikule kirikule ja Konstantinoopoli kanoonilises alluvuses olevale Eesti apostlikule-õigeusu kirikule raha omandireformi reservfondist. Fondist, mis loodi omandireformiga oma kodudest ilma jäänud üürnike kannatuste leevendamiseks, neile uute kodude ehitamiseks. Paljud üürnikud maksavad siiani üüratut pangalaenu, mis riigi poliitika tulemusena neile kaela langes.

Sundüürnike raske olukorra leevendamine on Keskerakonna valimislubadustes olnud veerand sajandit järjest. Üürnikud ootavad, et keskerakondlik valitsus ka nüüd oma näo nende poole pööraks. Kuid ei. Jüri Ratase valitsus annab üürnikele mõeldud raha hoopis kirikule. Seda näeb ette valitsuse esitatud seaduseelnõu „Erastamisest laekuva raha kasutamise muutmise seadus”, mis kolmapäeval (9. mail) läbis esimese lugemise, kuid mille hääletamisel neli koalitsioonisaadikut (peale keskerakondlaste ka sotsiaaldemokraat Liisa Oviir – toim) ühinesid opositsiooniga ja toetasid seaduseelnõu tagasi lükkamist.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

21 KOMMENTAARI

K
...aga 16. mai 2018, 09:24
KIRIK ELABKI ANNETUSTEST, KÜMNISEST JA KIRIKUMAKSUST...
l
Lugeja Kirjutab 16. mai 2018, 08:50
Eks ta ole: võtame kelleltki tema pere sajanditega kogutud elatusallika (kirikute puhul siis kirikumõisad, mis oma toodanguga pidid koguduse ära toitm...
(loe edasi)
Loe kõiki (21)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee