RAHULOLEMATU: Valge Maja pressisekretär noomis töökaaslasiFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 15. mai 2018 20:02
Mitmed Valges Majas töötavad inimesed näivad olevat pressiga heades suhetes - või siis halbades suhetes kolleegidega, kelle peale keelt kannavad. Pahane president Trump teatas küll Twitteris, et jutud infost lekkivast Valgest Majast on liialdatud, kuid pressisekretär Sarah Huckabee Sanders ennustas õigesti ette, et tema koosolekult lähevad uudised lendama.

„Nõndanimetatud lekked, mis Valgest Majast tulevad, on üks Võltsuudiste Meedia tohutu väljamõeldis, et meist võimalikult halba muljet jätta,“ kirjutas president Trump esmaspäeval Twitteris. Ent ometigi tuleb USA valitsuse peahoonest üsna stabiilselt infot erinevate kohtumiste, vestluste ja muu säärase kohta. Kes lekitajad on? See pole täpselt teada, kuid presidendi nõunik Kellyanne Conway andis hiljutises intervjuus mõista, et asja uuritakse ning varsti võib mõni jutumaias töötaja end Pennsylvania Avenue tänavalt leida.

Washington Post kirjutab, et eriti markantne lekkimisjuhtum leidis aset hiljuti pärast seda, kui kõigepealt lekkis info, et Valges Majas töötav assistent Kelly Adler ühel kinnisel kohtumisel senaator John McCaini kohta põlglikult ütles: „McCain pole oluline. Ta sureb varsti nagunii ära.“

USA meedias järgnes pahameeletorm ning isegi mõned vabariiklastest poliitikud pidasid assistendi kommentaari solvavaks. Senaator ja endine vabariiklaste presidendikandidaat John McCain põeb ajuvähki.

Valge Maja pressisekretär Sarah Huckabee Sanders kutsus seejärel kokku välkkoosoleku, et järjekordset infoleket arutada. Ehkki ta väljendas rahulolematust, et McCaini kohta selline kommentaar välja öeldi, oli ta kordades pahasem, et keegi „linnuke“ pidas vajalikuks sellest meediale siristada. Silmnähtavalt vihane pressisekretär ennustas, et tõenäoliselt lekitab mõni kohalolija ka selle, et käesolev kriisikoosolek toimus.

Ja nii juhtuski. Lekitajaks polnud kusjuures mitte üks, vaid viis erinevat allikat, kes kriisikoosolekule kutsutud olid.