Maailm

LEKIB NAGU SÕEL? Valge Maja on keelepeksjatega hädas 

Toimetas Greete Kõrvits, 15. mai 2018 20:02
RAHULOLEMATU: Valge Maja pressisekretär noomis töökaaslasiFoto: Reuters/Scanpix
Mitmed Valges Majas töötavad inimesed näivad olevat pressiga heades suhetes - või siis halbades suhetes kolleegidega, kelle peale keelt kannavad. Pahane president Trump teatas küll Twitteris, et jutud infost lekkivast Valgest Majast on liialdatud, kuid pressisekretär Sarah Huckabee Sanders ennustas õigesti ette, et tema koosolekult lähevad uudised lendama.

„Nõndanimetatud lekked, mis Valgest Majast tulevad, on üks Võltsuudiste Meedia tohutu väljamõeldis, et meist võimalikult halba muljet jätta,“ kirjutas president Trump esmaspäeval Twitteris. Ent ometigi tuleb USA valitsuse peahoonest üsna stabiilselt infot erinevate kohtumiste, vestluste ja muu säärase kohta. Kes lekitajad on? See pole täpselt teada, kuid presidendi nõunik Kellyanne Conway andis hiljutises intervjuus mõista, et asja uuritakse ning varsti võib mõni jutumaias töötaja end Pennsylvania Avenue tänavalt leida.

Samal teemal

Washington Post kirjutab, et eriti markantne lekkimisjuhtum leidis aset hiljuti pärast seda, kui kõigepealt lekkis info, et Valges Majas töötav assistent Kelly Adler ühel kinnisel kohtumisel senaator John McCaini kohta põlglikult ütles: „McCain pole oluline. Ta sureb varsti nagunii ära.“

USA meedias järgnes pahameeletorm ning isegi mõned vabariiklastest poliitikud pidasid assistendi kommentaari solvavaks. Senaator ja endine vabariiklaste presidendikandidaat John McCain põeb ajuvähki.

Valge Maja pressisekretär Sarah Huckabee Sanders kutsus seejärel kokku välkkoosoleku, et järjekordset infoleket arutada. Ehkki ta väljendas rahulolematust, et McCaini kohta selline kommentaar välja öeldi, oli ta kordades pahasem, et keegi „linnuke“ pidas vajalikuks sellest meediale siristada. Silmnähtavalt vihane pressisekretär ennustas, et tõenäoliselt lekitab mõni kohalolija ka selle, et käesolev kriisikoosolek toimus.

Ja nii juhtuski. Lekitajaks polnud kusjuures mitte üks, vaid viis erinevat allikat, kes kriisikoosolekule kutsutud olid.

Samal teemal

18.04.2018
Trump plaanib aasta esimese kolme kuu palga sõjaveteranide heaks annetada
14.04.2018
SÜDAMLIKUD SUHTED: Donald Trump näitas Angela Merkelile oma magamistuba
19.03.2018
Ameerika suursaadik ÜROs läks Valge Majaga tülli
07.01.2018
Valge Maja töötaja astus perevägivalla süüdistuste tõttu ametist tagasi