Seisukoht

Seisukoht | Palun, ärme läheme enam Eurovisionile! (51)

Dannar Leitmaa, Päevauudiste ja veebikeskkondade juht, 15. mai 2018, 18:47
Foto: Keit Paju
Mingi klõps käis seal, kui Winny Puhhi asemel saadeti Birgit Õigemeel. See oli röövimine. See oli meie viimane võimalus võita. See oli arrogantne ja jõuline avaldus, et meid ei koti see üritus, kus muusika pole enam põhiline. Ja me saatsime Birgit Õigemeele?

Kui võitis Conchita Wurst, kleidis mees, siis oli Eesti üks kõige vähem talle punkte andnud riik. Seepeale leidis üks valvefeminist, et Eesti on natsiriik ja me ei hääletanud selle laulu poolt, kuna me vihkame transseksuaale. Tegelikult oleme me ikkagi ainus riik, mis võtab kogu konkurssi tõsiselt ja hindab laule. Kui te käite korra välismaal ja räägite täiesti tavaliste inimestega, siis nemad ei tea eurolaulust mitte midagi. See on ju ikkagi teatud vähemuse lauluvõistlus.

Ja nüüd saime me siis seda taas kogeda – ehkki Elina laul oli samuti üsna õnnetu kräpp, siis see polnud piisavalt vähemuslik, et võita. Miks inimesed imestavad, et Iisrael võitis ja ollakse uhked, et me ei andnud ühtegi häält? Nägin sotsiaalmeedias suhtumist, et me olla kitsarinnalised jobud. Kui eestlased hindasid laule, siis muu Euroopa hääletas neiu julgust ja tahtmist laulda. Vist.

Ma palun siiralt, Eesti rahvusringhääling, ärme enam läheme sinna. Me ju ei taba ilmselgelt, et mis on kogu selle ürituse mõte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee