Eesti uudised

The Guardian: digiränduri viisa muudab Tallinna kaugtöötajale atraktiivseks (2)

Toimetas Piret Kütt, 15. mai 2018, 14:16
TallinnFoto: Teet Malsroos
Eests viljeldav niinimetatud diginomaadide viisa ja kosmoseajastu infrastruktuur muudavad Tallinna kaugtöötajatele atraktiivseks asupaigaks, kirjutab The Guardian

Eesti on kuulus selle poolest, et kõik asjad aetakse ära veebis, märgib leht.  Ligipääs internetile on kui elementaarne inimõigus. Kümne minutiga võid luua firma, ilma, et peaksid kohvilauast tõusma. 

Samal teemal

„Ausalt öeldes, globaliseerunud maailma tööjõud on väga mobiilne,“ tõdes siseministeeriumi kodakondsuspoliitika osakonna nõunik Killu Vantsi uuest, digiränduritele mõeldud viisaliigist kõneldes. „Viisade ja töölubade eeskirjad põhinevad klassikalisel põhimõttel, et elate ja töötate ühes kohas, kuid need reeglid on maha jäänud töövaldkonnas toimunud arengutest. Seega usume, et on aeg,“ sõnas Vantsi. 

Digiränduri viisa võimaldaks veebipõhiselt oma teenust pakkuval inimesel töötada ja reisida Eestis kuni 365 päeva. Viisaga kaasneks ka ligipääs Schengeni viisaruumile.

Siseministeerium on varasemalt väitnud, et e-residentidele suunatud niinimetaud digitaalse nomaadi viisa võib Eestisse tuua vähemalt 1400 kaugtöötajat aastas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee