Uudised

Pärnu lennujaam jätkab lendude vahendamist saartele  

6. september 1997 00:00

Valitsus eraldas rahapuuduse tõttu sulgemisohus olnud Pärnu lennuväljale miljon krooni, mis tagab lennuühenduse jätkumise saartega.

Summa ei kata kõiki lennuvälja vajadusi, kuid tagab lennuühenduse jätkumise saartega, ütles Pärnu maavanem Toomas Kivimägi.

Pärnu lennujaama direktori Ants Aringu sõnul kasutatakse eraldatud summat perrooni jooksva remondi tegemiseks ning valgustuse ja õhusõidukite käivitamiseks vajaliku elektritoitesüsteemi väljaehitamiseks.

Samuti jätkatakse reisijate teenindamiseks vajalike ruumide remonti. Lennujaama ühe lennuraja parandamine läheb maksma 12-15 miljonit krooni. Teise lennuraja infrastruktuuri paigaldamine maksab aga umbes 3,3 miljonit krooni.

Üks Pärnu lennuvälja kahest lennurajast suleti juunis, kuna selle kate oli auklik ning reisijatele ohtlik. Praegu tõusevad ja maanduvad lennukid Pärnu lennuvälja ainsal rajal, kus pole aga välja ehitatud piisavat infrastruktuuri reisijate hädapäraseks teenindamiseks ja lennuohutuse tagamiseks, ütles Aringo. Pärnu lennuväljal on päevas kuni 10 maandumist.

Regulaarseid reise teevad lennufirmad Pärnust Ruhnu, Kuressaarde ja Kihnu. Lisaks sellele toimuvad ka tellimusreisid Soome ja Türki. (BNS)