Maailm

Brussels Airlinesi lennumeeskonna streik jätkub homme (1)

Toimetas Kristel Veerus, 15. mai 2018 11:21
Esmaspäeval Belgia lennuliiklust häirinud pilootide streik jätkub kolmapäeval, kuna lennufirma Brussels Airlines töötajad ei ole ikka veel jõudnud ettevõtte juhtkonnaga töötasude osas kokkuleppele. Streigi tõttu ära jäänud lennud mõjutavad ligi 29 000 reisija lennuplaane. 

Lennureisijate õiguste eest võitleva ettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul näitavad viimased nädalad, et Euroopa lennundussektorit ootab ees väga keeruline suvi.

„Lennufirmade kasvavate kasumite valguses tunnevad töötajaid, et nad väärivad töötasuna senisest suuremat osa ettevõtte tulust. Streikimine on lennundustöötajate õigus ja loomulik reaktsioon olukorrale, mis on nende suhtes ebaõiglane. Samas on oluline, et streikide taustal ei unustataks ära ka reisijate õigusi,“ sõnas Skycopi esindaja.

Tema sõnul ei ole tänase regulatsiooni kohaselt lennufirmadel kohustust maksta reisijatele ettekavandatud streigi korral hilinenud või ära jäänud lennu eest moraalse kahju kompensatsiooni. Stonkuse hinnangul peab see varem või hiljem muutuma, mistõttu kogub ettevõtte allkirju vastava seadusemuudatuse ettepanekule.

„Euroopa Kohus on juba loonud pretsedendi, mille kohaselt peab lennufirma ette kavandamata streigi korral maksma reisijatele hilinenud ja tühistatud lendude eest kuni 600 euroni küündivat moraalse kahju kompensatsiooni. Meie hinnangul peaksid lennufirmad maksma kompensatsioone ka ettekavandatud streikide puhul. Lisaks lennureisijate õiguste kaitsele motiveeriks selline otsus lennufirmade juhtkondi aktiivsemalt oma töötajatega kokkuleppekohti otsima,“ sõnas Stonkus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee