Anders TsahknaFoto: Arno Saar
Siim Randla 15. mai 2018 07:07
Ekspoliitikust ettevõtja Anders Tsahkna tasus politsei määratud trahvi ja Harju maakohus on menetluse lõpetanud. 

Politsei taotles ekspoliitikust ettevõtjale Anders Tsahknale asenduskaristust, sest ta pole tasunud trahvi. Kohtutäiturilgi ei õnnestunud seda täitemenetluse käigus välja nõuda, ütleb politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava. Asenduskaristuseks võib olla ka arest või ühiskasulik töö. Praeguseks on Tsahkna trahvi tasunud ja kohtuasi on lõpetatud.

Läinud aastal lõpetas Harju maakohus meditsiiniäris tegutseva Anders Tsahkna ja tema kahe kaassüüdistatava kriminaalasja otstarbekuse kaalutlusel, teda kahtlustati usalduse kuritarvitamisele kaasaaitamises. Prokurör leidis, et Tsahkna usalduse kuritarvitamisele kaasaaitamise süüasi tuleb lõpetada selles süüdimõistmisel ettenähtud karistuse ebaotstarbekuse tõttu, kuna tema vastu on praegu käivitatud kriminaaluurimine karistusseadustiku raskema paragrahvi järgi.

Praegu on käib kriminaaluurimine Keila hooldushaigla rekonstrueerimisega seoses ning Tsahkna ja kolm ehitusettevõtjat ja firmajuhti on saanud kahtlustuse soodustuskelmuses, kirjutas ERR mullu detsembris.