Eelmise nädala esmaspäeval tunnistasin suurimat liiklusummikut, mida seni olen Tallinnas näinud. Kogu Pirita poole minev suund oli kesklinnas totaalselt umbes. Narva maantee ja Pronksi-Jõe tänava ristmikul kulmineerunud mõju ulatus kaugele mujalegi. Pidin Tondi poolt saabuva lapsega kokku saama ning buss, kus ta viibis, sõitis Vabaduse väljaku peatusest (Inglise kolledži kõrvalt) Viru peatusse (ehk paar-kolmsada meetrit) 18 minutiga!

Need olid erandlikud päevad seoses Tuukri tänava sulgemisega. Tallinnas on praegu nagunii palju tänavaremonte, mis lõppedes muudavad liiklemise paremaks – nendeta hakkama ei saa. Küll tasub igaühel endalt küsida, kas on tingimata vaja tipptunnil autoga kesklinna sõita või parema tahtmise korral saab ilma ka?

Liikluse sujuvus on Tallinna-suuruse linna jaoks juba päris oluline teema. Tundub, et ka inimeste informeerimisel annab veel paljugi ära teha. Kanaleid, kust inimesed saavad korrapärast liiklusinfot, peaks olema rohkem. „Pahal“ NSV Liidu ajal olid igal hommikul raadios liiklusminutid, ETVs asjalik saade „Ringliiklus“, ajalehtedes regulaarsed liiklusnurgad ning ülevaade teesulgemistest. Info tarbimise kanalid on paljuski muutunud, kuid võimalus neis liiklusinfot edastada pole kuhugi kadunud!

Jaga artiklit

2 kommentaari

L
Liikur  /   09:01, 15. mai 2018
Tegelikult on liiklusinfo Vikerraadios ka tänapäeval olemas.Ka kommertskanalid vöiks edastada infot teeolude kohta ja ka avariide kohta.Parim koht ummikute ulatuse teada saamiseks on GOOGLE MAPS.
S
sama  /   19:28, 14. mai 2018
seis on Tartus. Kunagi olid kõik sulgemised ilusasti linna kodulehel kirjas, kuid nüüd on seal vaid valikuline info. Arvan, et kogu sulgemiste info tasuks koondada maanteeameti Tark Tee portaali, ka linnade oma. Päris hea oleks nii kodanikul vaadata kui raadios ette lugeda.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis