Krimi

Kolmeaastase poisi uppumine viis ema kohtu ette (23)

Ohtuleht.ee, 14. mai 2018 14:08
Vääna jõgiFoto: Heiko Kruusi
Prokuratuur süüdistab väikelapse ema ettevaatamatusest surma põhjustamises, sest ta jättis poja üksinda õue jõe lähedale mängima.

Kolmeaastase poisi ema helistas mullu 9. märtsi õhtul kella 17 ajal politseisse ja teatas, et tema laps on kadunud. Harku vallas asuvasse tallu jõudnud politseinikud selgitasid välja, et laps oli õues üksi, samal ajal kui tema ema oli koos vanema lapsega toas ja tegeles kodutöödega. Isa ei olnud sel ajal kodus. Lapse surnukeha leiti samal õhtul Vääna jõest.

Samal teemal

Uurimisel selgus, et laps viibis umbes tund aega üksinda talu territooriumil ja mänguväljakul, mis asub vaid paarikümne meetri kaugusel Vääna jõest. Uurimisversiooni kohaselt läks laps jõe äärde ja libises vette. Tema surm saabus uppumise tagajärjel.

Põhja ringkonnaprokuröri Rita Sinivälja sõnul on riigikohus varem märkinud, et nii väike laps on veel arusaamisvõimetu ega suuda ohte teadvustada ja neile vastavalt käituda. Seetõttu on lapsevanematele pandud perekonnaseadusega kohustus tegutseda lapse huvides vajaliku hoolsusega, kaitsta last tema elu ja tervist ähvardavate ohtude eest.

„Antud juhul käitus lapsevanem hooletult ja jättis oma kohustused täitmata ning sel põhjusel on talle esitatud süüdistus ettevaatamatusest lapse surma põhjustamises,” ütles prokurör Siniväli.

Kohtuprotsess peaks Harju maakohtus algama oktoobris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee