Maailm

Rünnakutes osales kokku seitse last!

Lastega perekonnad korraldasid Indoneesias terrorirünnakuid (9)

Toimetas Piret Kütt, Greete Kõrvits, 14. mai 2018 15:40
Foto: AP/Scanpix
Indoneesias toimus nädalavahetusel mitu terrorirünnakut kirikute vastu. Arvatavasti oli rünnakute taga perekond: isa, ema ja neli last. Esmaspäeval korraldas rünnaku ühele politseijaoskonnale viieliikmeline perekond.

13. mail ründas perekond Surabayas kolme kirikut. Hukkus 13 inimest ning viga sai 40, vahendab BBC.

Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Ühes kirikus õhkisid end ema ja kaks tütart, teistes aga isa ning kaks poega. Lapsed olid vanuses 9,12,16 ja 18 eluaastat. Võimude sõnul oli pere hiljuti Süürias viibinud ning kuulus tõenäoliselt kohaliku ISISe rakukese liikmete hulka. Rünnak on kõige verisem, mis Indoneesia pinnal alates 2005. aasta pommirünnakust toimunud on.

Pereisa sõitis pomme täis tuubitud autoga nelipühilaste kirikusse, tema naine koos 9 ja 12aastase tütrega, kellel olid pommivööd ümber, õhkisid ennast teises kirikus. Paari teismelised pojad sõitsid mootorratastega ühte katoliku kirikusse.

Võimude sõnul õnnestus neil ära hoida rünnakuid teisteski kirikutes. Pühapäeval toimus ühes Surabaya elumajas plahvatus, milles hukkus ema ja ta teismeline poeg. Tõenäoliselt oli tegemist järjekordse terroristide perekonnaga, plahvatuse põhjustas lõhkeainega hooletult läbi käinud pereisa.

14. mail toimus rünnak ka Surabaya politseijaoskonna juures, kus kahel mootorrattal sõitnud perekond jaoskonna kontrollpunkti ründas. Neli ründajat hukkus ning viga sai kuus tsiviilisikut ja neli politseinikku. Politsei sõnul jäi ellu kurjategijatega koos olnud 8aastane tüdruk, kes on viidud haiglasse. Laps istus mootorrattal ema ja isa vahel. Võimude sõnul pani ka selle rünnaku toime üks perekond. Pole aga teada, kas enesetapurünnakud on omavahel seotud või mitte. 

Juhtunu eest on vastutuse võtnud ISIS.

Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

29.03.2018
PISARAIS EMA: isa röövis tütre ISISe enesetaputerroristiks
27.01.2018
Afganistani pealinnas sai plahvatuses surma 95 inimest
04.01.2018
Kabulis sai terrorirünnakus surma 15 inimest
21.11.2017
Nigeerias hukkus pommirünnakus vähemalt 50 inimest