Foto: AP/Scanpix
Toimetas Piret Kütt, Greete Kõrvits 14. mai 2018 15:40
Indoneesias toimus nädalavahetusel mitu terrorirünnakut kirikute vastu. Arvatavasti oli rünnakute taga perekond: isa, ema ja neli last. Esmaspäeval korraldas rünnaku ühele politseijaoskonnale viieliikmeline perekond.

13. mail ründas perekond Surabayas kolme kirikut. Hukkus 13 inimest ning viga sai 40, vahendab BBC.

Foto: Reuters/Scanpix

Ühes kirikus õhkisid end ema ja kaks tütart, teistes aga isa ning kaks poega. Lapsed olid vanuses 9,12,16 ja 18 eluaastat. Võimude sõnul oli pere hiljuti Süürias viibinud ning kuulus tõenäoliselt kohaliku ISISe rakukese liikmete hulka. Rünnak on kõige verisem, mis Indoneesia pinnal alates 2005. aasta pommirünnakust toimunud on.

Pereisa sõitis pomme täis tuubitud autoga nelipühilaste kirikusse, tema naine koos 9 ja 12aastase tütrega, kellel olid pommivööd ümber, õhkisid ennast teises kirikus. Paari teismelised pojad sõitsid mootorratastega ühte katoliku kirikusse.

Võimude sõnul õnnestus neil ära hoida rünnakuid teisteski kirikutes. Pühapäeval toimus ühes Surabaya elumajas plahvatus, milles hukkus ema ja ta teismeline poeg. Tõenäoliselt oli tegemist järjekordse terroristide perekonnaga, plahvatuse põhjustas lõhkeainega hooletult läbi käinud pereisa.

14. mail toimus rünnak ka Surabaya politseijaoskonna juures, kus kahel mootorrattal sõitnud perekond jaoskonna kontrollpunkti ründas. Neli ründajat hukkus ning viga sai kuus tsiviilisikut ja neli politseinikku. Politsei sõnul jäi ellu kurjategijatega koos olnud 8aastane tüdruk, kes on viidud haiglasse. Laps istus mootorrattal ema ja isa vahel. Võimude sõnul pani ka selle rünnaku toime üks perekond. Pole aga teada, kas enesetapurünnakud on omavahel seotud või mitte. 

Juhtunu eest on vastutuse võtnud ISIS.

Foto: AFP/Scanpix