Eesti uudised

GRAFIK | Sooline palgalõhe oli eelnenud aastaga samal tasemel (13)

LISA KOMMENTAAR

Tulpdiagramm 14. mai 2018 15:47
"GRAFIK | Sooline palgalõhe oli eelnenud aastaga samal tasemel"
?
Mis imeloom on "grafik"?
Kas see on "eurovisi_on"-i vend?
Maamiis 14. mai 2018 11:16
Alles ju oli uudis kuidas Jäppinen sai sama töö èest suuremat palka Linnahallis kui ta meeskoleeg!Kus siis Mikko oli?
Room 14. mai 2018 10:27
Tulemusi vaagitakse nii ja naa, aga mina küsin hoopis muud. Kuidas seda palgalõhet arvutatakse? Tulevad peatusesse 2 bussi, ühe roolis on mees, teise roolis naine. Kas on tõesti nii, et meesjuhile makstakse rohkem palka kui naisele? Tean, et ei maksta! Või võrreldakse meesbussijuhi ja tema müüjast abikaaasa palka. See on aga juba jama! Kui hakata kassapidajatele maksma bussijuhi palka, kaovad vakantsed kohad kaubanduses, aga osa busse jäävad seina äärde, sest bussijuhid läksid kergemale, aga vähema koormuse ja vastutusega kassapidaja tööle. Lõppude-lõpuks paneb palga paika tööandja, kes maksab palka vastavalt kvalifikatsioonile ja .... kindlustundele. Kui tööandja kõhutunne ütleb, et 20-aastane kena naisterahvast tööotsija võib mõne aasta jooksul panna teda ebameeldivasse olukorda, kus tuleb ajutiselt dekreedis oleva töötaja asendamiseks otsida uut ajutist (!) töötajat, on loomulik, et ta valib 20-aastase mehe. See võib (aga ei pea) mõjutada ka palka. Suurema palga võib saada mees, kellega on tööandjal vähem probleeme.
Nüüd jooksid küll 2 probleemi kokku, aga siin peaks riik oma lahke käega sekkuma ja naisi aitama.
To Room 14. mai 2018 17:24
Palgalõhe on. Mitmed samade tööülesannetega inimesed, naised saavad vähem palka, kusjuures lastetud, seega töötunnid on ka samad. Kas see töö mis mees teeb on siis kuidagi parem/väärtuslikum? Ei usu, et iga naine meestest nüüd halvemat tööd teeks.
14. mai 2018 21:53
mõni fakt ka sul oma jutu tõestuseks välja tuua on,või luiskad vaid?
eu 14. mai 2018 09:51
Mikkod/oviirid, ettepanek teile - alandagem meeste palku samale tasemele nendega sama tööd tegevate naistega!!!
Ossid ja kõlvartilised, palun leidke omale tõelist tegevust!!! Veel parem, minge tootvale tööle!!!
dr. Mõngel 14. mai 2018 09:32
Mis neil sotsiaaldemokraatidel viga on? Raha makstakse lihtsalt liiga vähe, et toime tulla. Mis jama me ajame nende sugude ja lõhega? Sotsiaaldemokraadid on põhimõtteliselt kõik üks rämps.
14. mai 2018 09:31
Kas need naised, kes tunneved et sooline palgalõhe neid häirib, ei võiks kokku tulla ja teha ühisfirma ning maksta endile vastavalt tunde järgi, mis ütleks neile et nad saavad rauldavat palka?
Miks need naised siis ei tee ühistut vms ühisfirmat, vaid vehivad mingie plaka titega?
To 09:31 14. mai 2018 17:25
Miks peaks? Normaalne asi, et sama töö eest peaks sama palka saama. Ärge tooge siia näiteid füüsilisest tööst, kus naine ei jaksa midagi tõsta. Need on erandid. Räägitakse samadest tööülesannetest.
"Solvuja" 50+ 14. mai 2018 09:19
Sulepeast välja imetud pseudoprobleem. Peab ju kuidagi tõestama, et teatud volinike "töökohad" on meil eluliselt väga vajalikud. Laske naistel jääda Naisteks ja meestel meesteks. Naistele tehakse tunduvalt rohkem kingitusi, pakutakse istet, antakse teed, kingitakse lilli, viiakse-tehakse välja ja naistel on pea igal pool eesõigus (vähemalt nii õpetati ja kasvatati veel 30 ja rohkem aastat tagasi). Palka peab saama igaüks vastavalt antud panusele, võimetele ja kokkulepitud tingimustele.
To 09:19 14. mai 2018 17:26
Sulle vist meeldiks kui kolleeg saab samade asjade eest mis sina näiteks 100 eurot suuremat palka? Vaatame siis kui pseudoprobleem sul see siis on, kui ise peaks sellises olukorras olema :).
To solvuja 50+ 14. mai 2018 17:27
Täiesti ükskõik kingitustest ja lilledest. Kas need peaksid ka lapsed ära toitma ja toidu lauale tooma? Õigustada ca sajaeurost palgavahet sellega, et naistele kingitakse lilli? Täitsa sassis ikka. Sööd ka neid lilli?