ÕL TV | Õhtuleht

VIDEOINTERVJUU CANNES'IST | Indrek Saar: ostke ikka aeg-ajalt kino- või teatripilet! (37)

Erlend Štaub, Cannes, 13. mai 2018 21:20
Foto: Erlend Štaub
Kultuuriminister Indrek Saar avaldas Cannes'i filmifestivalil rõõmu selle üle, et teiste väljapanekute seas on ka Eesti filmitööstus esindatud. "Igasugune välissuhtlus on hädavajalik osa selleks, et kultuur kestaks," leiab ta.

Eestlastel soovitab ta aga kultuuri säilimiseks sellesse ise panustada. "Nautige kultuuri, osalege selles. Tehke seda ise!" soovitab ta. "Käige ja ostke ikka aeg-ajalt teatri- ja kontserdipilet, minge raamatukokku, muuseumisse jne!"

"See on väga meeldiv osa kultuuriministri tööst, et on võimalus kultuuriüritustel osaleda," räägib Saar, kuidas ta tihti kino- ja teatrisaali satub. "On ka palju neid hetki, kus ma kahetsen, et mul jääb mõnigi asi nägemata, sest töögraafik seda ei luba. Ka siin Cannes'is."

Samal teemal

Oma suurimaks võiduks kultuuriministrina peab Saar nn tagasimaksefondi. "See annab võimaluse tuua Eestisse järjest rohkem koostööprojekte ehk siis välismaised tootjad tuleksid Eestisse filmima ja oma tööd tegema," räägib minister 2016. aastal sündinud projektist.

Mida Indrek Saar veel rääkis, vaata videost!

Kultuuriminister Indrek Saar külastab Cannes'i filmifestivali 10.-14. maini. Ministrit saadavad festivalil nõunik Silver Meikar, audiovisuaalnõunik Mati Kaalep ja kultuurinõunik Pariisis Rea Rannu-Ideon. Minister külastab festivali ja tutvub filmituruga, samuti osaleb EV100 vastuvõtul ning mitmetel kohtumistel.

Samal teemal

19.05.2018
ÕL VIDEO CANNES'IST | Kriitik Tristan Priimägi ennustab, kes võidab filmifestivali
17.05.2018
GALERII | ÕHTULEHT CANNES'IS: Mads Mikkelsen, kas kõige nägusam mees tänavusel Cannes´i filmifestivalil?
15.05.2018
GALERII | ÕHTULEHT CANNES'IS: paparatsodele poseerisid noored filmistaarid ja vanad ekraanilegendid, nende seas ka John Travolta
14.05.2018
GALERII | ÕHTULEHT CANNES'IS: filmi "BlacKkKlansman" linastus tõi kohale võimsa staarideparaadi