Kust võis Jürgen Ligi teada, kui ütles oma kuulsa „ära kaaguta!“, et 2018.aastal võidetakse Eurovisioni lauluvõistlus just laval kaagutamisega. Veel kummalisem, et Eesti läbi aegade piinlikuma eurolaulu „Leto svet“ autor tõrvab täna Iisraeli lugu kui erilist jälkust – pada sõimab ikka katelt.  

Samamoodi pani eelmise aasta võitja paika Iisraeli. Ometi pidi portugallane ise oma kätega andma võiduauhinna üle lauljale, kelle lugu ta kohutavaks oli tembeldanud. Ega Portugal tegelikult võitnud mullu oma erilise loo pärast, sest laulust rohkem räägiti esineja eesootavast südamesiirdamisest.

Võiduvõimalused on suuremad sellel, kes massist millegagi erineb ning enamasti ei torgata silma muusikaga. Võitnud on ju habemega naine. Nüüd võitis küll naine, aga mitte harilik, vaid kaagutav trulla. Kahjuks vist pole võimalik kindlaks teha, kas seda laululindu eelistasid hääletamisel rohkem mehed või tema enda sookaaslased.

Igatahes sai selgeks, et kui valida on ooperi ja kaagutamise vahel, pole ooperil  minekut. Tuleb teha laval kana häält ja punktid tulevad. Kaagutamine loeb, ja kuidas veel!

Jaga artiklit

13 kommentaari

E
Eve  /   04:48, 15. mai 2018
Siin on poliitika mängus ja võitjat ei valitud lauluoskuse järgi. Siin oli jeruusalemma pealinnaks saamise küsimus ja kohe peale lauluvõistlust sekkus USA ja pani oma delegaadid Jeruusalemma ja tekitas verevalamise. Paar aastat tagasi sai Ukraina vilets laul esikoha millega kiideti heaks verine ja ebaseaduslik võimuvahetus Kiievis. Eestil oli seekord parim laulja imeliselt kauni häälega ooperiprimadonna, kes vääris esikohta. Imelik et muusikud ei märganud seda. Eesti oli ainuke riik kes ai andnud hääli Iisraeli kehvale laulule ja saatis Eurovisioonile sellise imelise lauljatari.
M
mnjah  /   08:35, 14. mai 2018
loodetavasti läheb see teema peagi ajaloo prügikasti ja lepitakse, et meil esitas kena ja andekas koolitatud lauljatar tavapärast keskpärast lugu, mida ei suutnud ei tema ega ta hirmkallis kleit kuidagi kõrgemale upitada. Mainimata on jäänud ka see, et lisaks sellele suurele peavõidule jagati seal kaadri taga mõni teinegi eriauhind. Ja - ka neist ei tooda ühtki Eestisse. Eelmise aasta lüürilise ballaadi järel oli loogiline oodata rütmika kaasahüppamist/-laulmist võimaldava loo esiletõusmist, seda olid need esimesed lood ja seda ei olnud see, mida meie lauljatar pidi esitama, ei saanud ta hääli kuigivõrd isegi itaaliakeelsetest maadest.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis