Seisukoht

Seisukoht | Kaagutaja võit (13)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 13. mai 2018, 19:47
 
Kust võis Jürgen Ligi teada, kui ütles oma kuulsa „ära kaaguta!“, et 2018.aastal võidetakse Eurovisioni lauluvõistlus just laval kaagutamisega. Veel kummalisem, et Eesti läbi aegade piinlikuma eurolaulu „Leto svet“ autor tõrvab täna Iisraeli lugu kui erilist jälkust – pada sõimab ikka katelt.  

Samamoodi pani eelmise aasta võitja paika Iisraeli. Ometi pidi portugallane ise oma kätega andma võiduauhinna üle lauljale, kelle lugu ta kohutavaks oli tembeldanud. Ega Portugal tegelikult võitnud mullu oma erilise loo pärast, sest laulust rohkem räägiti esineja eesootavast südamesiirdamisest.

Võiduvõimalused on suuremad sellel, kes massist millegagi erineb ning enamasti ei torgata silma muusikaga. Võitnud on ju habemega naine. Nüüd võitis küll naine, aga mitte harilik, vaid kaagutav trulla. Kahjuks vist pole võimalik kindlaks teha, kas seda laululindu eelistasid hääletamisel rohkem mehed või tema enda sookaaslased.

Igatahes sai selgeks, et kui valida on ooperi ja kaagutamise vahel, pole ooperil  minekut. Tuleb teha laval kana häält ja punktid tulevad. Kaagutamine loeb, ja kuidas veel!

13 KOMMENTAARI

e
Eve 15. mai 2018, 04:48
Siin on poliitika mängus ja võitjat ei valitud lauluoskuse järgi. Siin oli jeruusalemma pealinnaks saamise küsimus ja kohe peale lauluvõistlust sekkus...
(loe edasi)
m
mnjah 14. mai 2018, 08:35
loodetavasti läheb see teema peagi ajaloo prügikasti ja lepitakse, et meil esitas kena ja andekas koolitatud lauljatar tavapärast keskpärast lugu, mid...
(loe edasi)
Loe kõiki (13)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee