Kuidas uppusid läinud aastal märga hauda läinud 42 inimest?Foto: Jörgen Norkroos
Liis Vaksmann | Video: Jörgen Norkroos 14. mai 2018 00:15
"Kui me laseks igal sündmusel hinge pugeda, siis põleksime väga kiiresti läbi. Loomulikult on sündmused, mis jäävad meelde, tõenäoliselt eluks ajaks, ja mis aeg-ajalt meenuvad. Kuid me püüame end võimalikult palju säästa," räägib päästja, kuidas ta oma igapäevatöös surmaga silmitsi seisab.

"Kui me laseks igal sündmusel hinge pugeda, siis üldjuhul me põleksime väga kiiresti läbi. Loomulikult on sündmused, mis jäävad meelde, tõenäoliselt eluks ajaks, ja mis aeg-ajalt meenuvad. Kuid me püüame endid võimalikult palju säästa," räägib päästja, kuidas ta oma igapäevatöös surmaga silmitsi seisab.

23 aastat tagasi asus Mart Käit tööle Pirita komando tuukrigruppi – noorele ja uljale mehele tundus see töö parajalt põnev katusmus. Kui tuukrigrupp 2004. aastal kaotati, liitus ta Nõmme komando pinnaltpäästjatega. Nüüd töötab Mart päästeameti ennetustööosakonna eksperdina, kuid toonased päästeoperatsioonid veekogudel on tal hästi meeles.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

tähelepanekud 14. mai 2018 08:41
Kui sügavalt välja hingata, siis kipub vee alla vajuma.
Kui sügavalt sisse hingata, siis hoiab ilma liigutamata vee peal ja võimaldab jõudu kokku hoida;
kui poole minuti kaupa (peaks olema jõukohane) mitte välja hingata ja mitterahmeldades seliliujumisasendit hoida, tähendaks see suht pikemat pääsemislootust, võibolla isegi ise selili ujudes kaldani jõudmist, kui lainetus üle pea ei käi.
(kui kopsud vett täis, siis on hilja)
Mädanik 14. mai 2018 07:03
Naljakas et vanad ja targad upuvad ka ka ära.Kuhu jääb siis ettevaatus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS