Vanamõisa järv (Aldo Luud)

Täna lõunal sai Häirekeskus teate, et Tõrvas asuva Vanamõisa järvel oli poisslaps vees ujunud, kui vajus ühel hetkel vee alla. Laps leitu uppunult.

Lõuna päästekeskuse valvepressiesindaja ütles, et 14aastane poiss oli parasjagu järves asuva hüppetorni juures ujunud, kui ühel hetkel vajus vee alla. "Lähedal olevad poisid hakkasid teda kalda poole hüüdma, kuid tulutult. Seejärel helistati häirekeskusesse," ütles pressiesindaja.

Kohale sõitsid nii kiirabi kui päästjad. Sündmusele reageerinud päästjad said teostada üksnes pinnaltpäästetöid, mis kahjuks tulemusi ei andnud kuna nähtavus vees oli halb.

Seetõttu osustati kohale kutsuda tuukrid, kes alustasid oma toiminguid kella kuue ajal õhtul. Otsingu tulemusel leidsid nad järvest noormehe surnukeha.Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitab välja Lõuna prefektuur.

Kuna aktiivne ujumise periood on algamas siis tuletab Päästeamet meelde, et täiskasvanutel tuleks lastega üle rääkida ohud ja käitumisreeglid veekogude läheduses kuna lapsed ei taju ohtusid selliselt nagu täiskasvanud, siis on lapsevanema järelevalve väga oluline.

Märgates abivajajat või vajad ise abi, siis tuleb esimesel võimalusel helistada hädaabi numbril 112.

Enne vette minekut hinda alati kriitiliselt vee temperatuuri, läbipaistvust, sügavust, voolu, lainetust, veekogu kaldaid ja põhja tüüpi. Ära hüppa tundmatus kohas vette!

 

Jaga artiklit

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis