Maailm

Indias on sel kuul vägistatud ja põlema süüdatud juba kolm naist (42)

Ohtuleht.ee, 12. mai 2018 15:42
India tüdrukudFoto: AFP/Scanpix
Ned Delhi politsei uurib 16aastase tüdruku juhtumit, keda olevat vägistatud ning seejärel põlema süüdatud. See on juba kolmas taoline juhtum sel kuul.

Ründajaks oli praegustel andmetel 28-aastane mees, kinnitas politseiametnik CNN-ile. Tüduku pere sõnul mees vägistas nende tütre ja süütas seejärel põlema - ning seda nende enda kodus. Kohutav kuritegu leidis aset neljapäeval. Väidetavalt oli tüdruku nõbu mehele teatanud, et tüdruk on üksi kodus. Nüüd on nii nõbu kui kuriteos kahtlustatav mees arreteeritud. Politsei ootab lahkamisaruannet, et juhtumiga edasi minna.

Samal teemal

Kaks sarnast juhtumit on Indias sel kuul juba olnud. Esimene neist toimus neljandal mail. Ka siis oli ohvriks 16-aastane tüdruk. Tüdruk oli mõnda aega tagasi teavitanud küla politseinikke, et ta lanes grupivägistamise ohvriks. Paraku tuli see sama grupp mehi talle kätte maksma ning tüdruku elu sai õnnetu lõpu.

Kolmas ohver oli 17-aastane. Ta keha katsid 70 ulatuses põletushaavad, kui ta esmaspäeva pärastlõunal haiglasse toimetati. 

Aprillis läksid Indias tuhanded inimesel tänavale, et protestida naiste- ja tüdrukutevastase seksuaalse vägivallaga. Need olid ühed suuremad meeleavaldused, mis Indias alates 2012. aastast on korraldatud. Tollal oli meeleavalduste ajendiks Delhis vägistatud ja mõrvatud tüdruku juhtum.

Samal teemal

17.06.2018
KOHUTAV: kahe lapse ema põletati pärast vägistamist templis surnuks
27.05.2018
ÜLE 100 VÄGISTAMISE PÄEVAS: naistele kõige ohtlikum riik on India
13.03.2018
Indias vägistatud ja mõrvatud lapse juhtum tekitab usuvaenu
22.00.2018
ENNEKUULMATU: Indias vägistas mees lehma surnuks