Eesti uudised

Töölt vabastatud töövaidluskomisjoni juht jäi kohtus kaotajaks (18)

Arno Põder, 12. mai 2018, 11:55
KuvatõmmisFoto: Õhtuleht

Kohus jättis rahuldamata Pärnu töövaidluskomisjoni endise juhataja Ilona Küütsi kaebuse ja 69 300 euro suuruse kahjutasunõude.

25 aastat tööinspektsioonis ametis olnud Küüts vabastati teenistusest mullu sügisel, sest tal ei õnnestunud läbida hindamist, mis korraldati pärast uue töövaidluse lahendamise seaduse vastuvõtmist. Küütsi esindaja vandeadvokaat Ljudmila Tamari väitel viidi hindamine läbi ebaõiglaselt, talle ei antud piisavalt ettevalmistusaega ja tegelikult pidi esimene hindamine toimuma alles kolme aasta pärast. Hindamist korraldanud sotsiaalministeerium ei olnud nende etteheidetega nõus.

Tallinna halduskohus jättis eelmisel nädalal Küütsi kaebuse rahuldamata ja nõustus suures osas ministeeriumi seisukohtadega. Kohtunik Kadriann Ikkonen märgib oma otsuses, et Küütsilt ei nõutud hindamisel veel 1. jaanuarist kehtima hakanud uue seaduse sisulist tundmist. Küll aga kontrolliti, kas töövaidluskomisjonide (TVK) juhatajad vastavad uues seaduses kehtestatud kõrgematele nõudmistele.

Seaduse koostamisel arvestati muu hulgas uuringut, mis kritiseeris TVKde tegevust. Sotsiaalministeeriumi esindaja Ebe Sarapuu sõnul leiti uuringus, et TVK otsustes kopeeritakse liiga palju seadusi, vähe on sisulist analüüsi ja inimestele ei seletata asju lahti. Muudatused peaksid töövaidluste lahendamist parandama. Komisjonijuhtide pädevus laienes ja nad said õiguse teha otsuseid ka üksinda, näiteks lepitusmenetluses.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. mai 2018, 18:52
KOMPROMISS TÖÖVAIDLUSES: Meelis Pai saab Tallinna linnalt 5500 eurot hüvitist
4. aprill 2018, 16:50
Töölt lahti lastud töövaidluskomisjoni juht nõuab kohtus õigust
8. märts 2018, 00:01
Koondamine: teata halbu otsuseid töötajale inimlikult
9. jaanuar 2017, 04:00
Vallandatud õpetaja nõuab kohtus hüvitist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee