Juhtkiri

Juhtkiri | Tänu emale 

Ohtuleht.ee, 11. mai 2018, 17:51
 
Kui ema oleks ametinimetus, ei mahuks tema töökirjeldus ja kõik ametikohustused ühele A4 paberile isegi kõige väiksema kirjasuuruse juures. Küsige suurelt või väikeselt – emal on meie elus nii mõõtmatult suur roll, et tema panuse õiglasel kirjeldamisel jääb sõnadest paratamatult väheks. Rääkimata memme vaevale hinnalipiku panemisest. Ema on ju hindamatu!

Pealegi tuleb tal see nii loomulikult välja, et ema näost on selle vastutusrikka töö tegelikku raskust keeruline välja lugeda. Olgugi, et keskmine ema veedab vähemalt veerandi ärkveloldud ajast pere ja kodutööde seltsis, väikelapse ema veelgi rohkem. Ja seda tihti palgatöö kõrvalt, näpistades vajalikku lisaaega hoopis unetundidest. Miks muidu ütleb enamik väikseid tüdrukuid ja poisse, et nemadki unistavad suureks saades laste saamisest, peavad ema- või isarolli elukutsekski (mis muidugi võibki seda olla)? Tõde selgub tihtipeale alles siis, kui needki lapsed kunagi käes, ja noorest emast on saanud veelgi elutargem ja ei kübetki vähem hoolitsev vanaema.

Pühapäeval õnnitleme neid mõlemat ja teisi naisi, keda ei pruugi eespool nimetatutega ilmtingimata ühendada sünnitamise kogemus, vaid midagi veelgi ülendavamat: olla teejuhiks ja eeskujuks neile, kes emalikku juhendamist ja hoolt parasjagu vajavad. Tänada ei tuleks mitte ainult selle eest, mis juba olnud, vaid ka selle eest, mis alles ees. Ega ema vaev sellest ei vähene, et lapsed juba suured, vaid pigem teiseneb. Õnnitlegem neid lillekimbuga ja eelistatult näost näkku! 

Õnnelikku emadepäeva!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee