Eesti uudised

Talvik Vabaerakonna esimeheks kandideeriva Herkeli meeskonnast: nad jahivad vaid sooja kohta!  (14)

Toimetas Silja Ratt, 11. mai 2018 12:40
Artur TalvikFoto: Martin Ahven
Laupäevani ametis olev Vabaerakonna esimees Artur Talvik leiab, et kui Vabaerakond ei muutu tagasi poliitiliseks liikumiseks, ootab erakonda ees liitumine IRL-iga. Arvatavalt erakonna esimeheks valitava Andres Herkeli meeskonna kohta ütleb Talvik, et see koosneb inimestest, keda iseloomustab "broilersüsteemi mõtlemine" ja poliittehnoloogia. 

Talvik tunnistas ERR-ile siiski, et kui Andres Herkelil oleks teine meeskond, siis ta toetaks teda erakonna esimehena. "Täna on tema meeskond selline, millesse ma absoluutselt ei usu. Nad evivad sellist vana parteilist mõtlemist, mis on selline broilersüsteemi mõtlemine ja lähtub nende inimeste soovist, kes tahavad olla poliitikas sooja koha pärast," ütles Talvik.

Mai alguses Õhtulehele antud intervjuus ütles Talvik, et tema lahkumine Vabaerakonna esimehe kohalt oli inimestele suureks ehmatuseks.

"Nagu ütlesin, alguses arvati, et mina käitun nii nagu tavaliselt poliitikud käituvad – lähen hambad ristis lõpuni. Arvati, et hakkan kõigile vastu lõugu andma ja solgipangega ringi käima, tilgutama sinna-tänna ja spinnima. Arvati täiesti valesti. Ma olen vaba inimene, võin kaabut tõsta ja öelda „adjöö!“, kui mulle miski rakusiseselt ei meeldi," selgitas Talvik.

Samal teemal

27.05.2018
Andres Herkel: Riigikogust lahkujatele tuleb kolme kuu hüvitise maksmine lõpetada
26.04.2018
Indrek Tarand võib sügisel Vabaerakonnaga liituda
14.04.2018
Talvik jätkab Vabaerakonna toetajaliikmena
12.04.2018
FOTOD | Vabaerakonna esimeheks sai Andres Herkel