Eesti uudised

Ebatäpsete aadressiandmete tõttu võib pensionär toetusest ilma jääda (6)

LISA KOMMENTAAR

Inimene 21. september 2018 15:58
Mina olen üks nendest, kes on märgitud rahvastikuregistrisse valla täpsusega. Seda lihtsalt seetõttu, et üürikorteri korteri omanik keeldus mind sisse kirjutamast. Ja rahvastikuregistrisse ei saa andmeid lisada, ilma, et korteri omanik seda lubaks. Käisin üürilepinguga vallas, aga nemad ei saanud ilma korteriomaniku nõusolekuta midagi teha. Lõpuks tuldi vastu ja märgiti elukoht vallapõhiselt. Nüüd ei teagi mis edasi saab. Omanik keeldub endiselt, aga seadus nõuab. Ei tahaks seetõttu päris kuuse alla
ka jääda.
- 11. mai 2018 19:12
ma kirjutasin kunagi oma üksi jäänud ema oma korterisse sisse ja nüüd on ta tasulises riiklikus hooldushaiglas- ´700.- kuus, mis võtab hingehinda- ei vasta mingil moel tingimusele, et saada toetust. Kui ma ema ta vanasse korterisse tagasi sisse kirjutan ja hooldusravist sinna ümber kolin, kas siis hakkaks riiklikku toetust saama ja riiklikud hooldajad jookseksid 2-3x päevas lusikaga sööki manustama ja mähkmeid vahetama? Ma võin sellise vanainimese päevapealt riikliku heaolusüsteemi kliendiks vormistada!
Aadressid 11. mai 2018 18:15
Sissekirjutus (sugulaste juures, eramajas kus ei arvestata kommunaale inimeste arvu järgi)
Elukoht (üüripind ilma sissekirjutuseta)
Postiaadress (postkontor postkast nr.xx või nõudmiseni)
Pakiaadress (lähim pakiautomaat)
Kinnisvara aadress (pooleli suvila ilma kasutusloata ja garaazikooperatiiv, kui mitteeluruum)
Tegelik asukoht (suvekuudel telgiga või matkaautoga välisreisil)
penskar 11. mai 2018 15:17
Üks kõige suurem viga ja lausrumal seadus. Kes tõestab, et konkreetne pensionär tõesti elab üksi. Ega registriandmed ei tõesta üksi elamist. Mõni pensionär elab tõesti üksi ja abi ei saa kusagilt, sest temaga koos on registrisse kantud keegi sugulastest, aga ei ela seal, on hoopis kas välismaal või ,kes teab kus. Ja on ka selliseid, kes elavad tsrve karjaga uhkes majas, aga regisgri järgi on see vanus ainult üksi sisse kantud. Kus on nüüd see võrdse kohtlemise seadus? Ja milleks üldse see seadus? Saavad ka need pensionärid, kes t-öötavad, mis puudust nemad kannatavad ?
11. mai 2018 15:20
penskari kirjutatud vigade parandus :"terve, registri, vanur, töötavad", vabandan.
kolla 11. mai 2018 14:50
Kas poleks ehk mõtekam maksta suuremat pensioni ja siis poleks vaja tal end igasugu toetuste nuiamisega alandada?