Eesti uudised

FOTOD | Mäggi esimesel töövisiidil: kutsuge riigiasutused enda juurde (4)

Toimetas Silja Ratt, 11. mai 2018 12:18
Minister Mäggi enda esimesel töövisiidil HiiumaalFoto: Rahandusministeerium
Riigihalduse minister Janek Mäggi on täna oma esimesel töövisiidil Hiiumaal. Kohtumisel omavalitsusjuhtidega tuli jutuks riigipalgaliste töökohtade maakondadesse viimine, kus minister innustas omavalitsusi tegema selleks ka ise ettepanekuid.

„Senine töökohtade maakondadesse viimise plaan on olnud ülevalt alla algatus, kuid siit tuleb astuda samm edasi,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi kohtumisel Hiiumaa omavalitsusjuhtidega. „Kohalikud omavalitsused teavad enda võimalusi ise kõige paremini. Nad teavad, milliste oskustega inimesi neil on ja tajuvad maakonnas olevat kompetentsi.“

Minister lisas, et kohalikud omavalitsused võiksid näidata sel teemal rohkem initsiatiivi ja ise välja pakkuda, milliseid riigipalgalisi töökohti erinevatesse maakondadesse tuua. „Sellesuunaline liikumine on palju perspektiivikam ning soovin innustada kõiki omavalitsusi neid ettepanekuid tegema. Riik ei peaks jõuga erinevaid asutusi ja töökohti ümber tõstma ning ettepanekud peavad jõudma ka konkreetsete asutusteni ja otsused sündima koostöös,“ täpsustas Mäggi.

Visiidil kohtub minister maakonna ettevõtjate ja omavalitsusjuhtidega ning osaleb Hiiumaa arengukonverentsil. Lisaks külastab minister rahandusministeeriumi regionaalhalduse Hiiumaa talitust ning Palade põhikooli.

Samal teemal

22.10.2018
Valitsuse riigipalgaliste töökohtade dieediprogramm on hakanud tõrkuma
29.05.2018
Mäggi tselluloositehasest: pall on ettevõtjate käes
09.05.2018
Riigihalduse minister Mäggi: mul on kabe mängimise pärast alaväärsuskompleks
04.05.2018
Janek Mäggi ei kartnud, et president jätab ta ametisse nimetamata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee