Ekraanitõmmis Iisraeli pommirünnakustFoto: AFP PHOTO / Ho / Central War Media
Toimetas Greete Kõrvits 10. mai 2018 19:06
Neljapäeval pommitas Iisrael pea kõiki Süürias asuvaid Iraani sõjaväepunkte. See oli reaktsioon varem Iraani poolelt tulnud pommirahele Iisraeli sõjaväe suunas Golani kõrgendikel. Maailm on mures, et konfliktist ei kasvaks välja täiemõõtmeline sõda.

Nii intensiivset rünnakut pole Iisrael Süürias asuvate Iraani baaside suunas korraldanud Süüria kodusõja algusest peale, kirjutavad ABC News ja Independent. Iisraeli sõjaväe sõnul olid rünnaku sihtmärkideks relvalaod, logistika- ja luurekeskused. Kannatada said ka mitu Süüria õhutõrjepunkti.

Kohapeal asuva inimõigusteorganisatsiooni sõnul hukkus rünnakus 23 inimest.

Euroopa riigipead Theresa May ja Emmanuel Macron on mõlemalt osapoolelt rahumeelsust palunud ning neljapäeva õhtul kavatseb Macron kohtuda Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga, et Iisraeli-Iraani tärkavat konflikti arutada. Isegi Moskva kutsus osapooli üles rahu säilitama. Valge Maja aga rõhutab, et Golani kõrgendikke tabanud pommirahe, mille korraldas Iraan, oli vägivaldne agressioon, mille vastu Iisrael end õigustatult kaitses.

Golani kõrgendikud on Iisraeli annekteeritud maa-ala, mille tagasiandmine Süüriale on Iisraelile julgeolekukaalutlustel vastumeelne. Kõrgendikele võivad Iisraeli sõnul putkad püsti panna islamiäärmuslaste rühmitused, kes võivad piirkonda Iisraeli ründamiseks ära kasutada.

8. mail teatas USA president Trump, et Ameerika taganeb Iraani tuumakokkuleppest. Iisrael on algusest peale kokkuleppe vastane olnud, kuid see, kas rünnakud ja USA kokkuleppest lahkumine on seotud, jääb spekulatiivseks.

Ekraanitõmmis Iisraeli pommirünnakust Foto: AFP PHOTO / Ho / Central War Media

Samal teemal

Kommentaarid  (36)

loogiline 11. mai 2018 21:33
Ma toetun Houstoni projektile,rahvusliku julgeoleku direktiividele,Brezinski ja Kissingeri,ning kuningapere väljaütlemistele.Kuni aktini 9/11 toimus Camp Davidis maailma eliidi koosviibimine,kus võeti vastu otsus uue maailmakorra forseeritud arendamine.Juba sel ajal oli märgitud kokkuleppeks sõjad Afganistaanis,Iraagis,Liibüas,Süürias ja Iraanis nimelt sellises järjekorras.See kõik pidi esile kutsuma globaalse sõja moslemite ja eurooplaste tsivilisatsioonide vahel,ning tekitama maailmas kaose selleks et esile kutsuda elanikkonna palve kehtestada uus maailmakord.Mis puutub Venemaasse,siis ei ole Venemaad üldse kaardil.Venemaa kuulub totaalsele hävitamisele!Muideks kuuluvad hävitamisele ka juudid.Juutide institutsioon ei ole enam vajalik.Venemaa jagatakse Saksamaa,ühendriikide,Inglismaa,Türgi ja ida poolne ala läheb Jaapani ja Hiina mõjupiirkonda.Kuni Venemaa hävitamiseni,peavad meie lapsed olema kahurilihaks uue maailmakorra kehtestamiseks.
lisaks 11. mai 2018 21:44
Nüüd sellest,mis puutub sefardi sionistidesse.Nende plaan ühtib illuminaatide plaaniga.Ainus erinevus seisneb selles,et nad tahavad Iisraeli laiendada Eufratini.Samas 300 komitee Iisraelis enam missiooni ei näe.
Nüüd teisest klannist.Hazaaria sionistide klannist.Need on siis Rotchild-sionistid.Sionistid,kes ei allu 300 komiteele.See klann erineb oluliselt 300 komitee klannist.Nende eesmärgiks on Iisraeli tugevdamine,Ukraina lõunaosa ja kesk-Venemaa muutmine Uus Hazaariaks.Venelaste arvukus kuulub järsule vähendamisele ja tõrjumisel Põhja Jäämere äärde koos hilisema hävitamisega!Selline plaan on pärit juba Trotskilt,kes 1918 aastal kutsus üles hävitama venelasi 90%.Müüt oli see,et Stalin hävitas palju kõrgemat ohvitserkonda ja selle tulemusel olid suured kaotused Isamaasõja alguspäevil.Ainult 10% kõrgemast ohvitserkonnast hävitati.Hitler kinnitas,et Stalini kaotused sõja esimesel poolel ei põhjustanud osa ohvitserkonna hävitamine,sest Trotskil oli juba kokkulepe Hitleri ja Goebelsiga Venemaa kapituleerumiseks.Müüt sellest,et Stalin korraldas peale sõda juutide väljasaatmise,puuduvad selleks igasugused tõendid.Tegelikkuses päästis Stalin Venemaa ja sealhulgas juudid ja hoidis ära apokalüpsise vähemalt pooleks sajandiks.Stalin oli tapetud Trotskistide poolt
juutidele 11. mai 2018 07:55
tuleb soovida kylma narvi ja kindlat katt ! iraani kaltsakad lyyakse kasti.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS