Seisukoht

Rahvuslik kleit väärib enamat (5)

Kristjan Roos, toimetaja, 10. mai 2018, 15:13
Elina Netšajeva kleidi visuaali autor on Alyona Movko Foto: Keit Paju
Mõned asjad ajaga ei muutu: Vana-Rooma kõnekäänd „tsirkust ja leiba!“ on jätkuvalt aktuaalne, ka siin meil Eestis.

Kuidas teistmoodi mõista seda, milline rahvuslik eufooria on tabanud üht kleiti. Jah, see on uhke kleit ja veel uhkema projektsiooniga. Aga ikkagi meenutab Elina Netšajevaga seonduv kergemat sorti massihüsteeriat. Mis sest, et maailmas ja Euroopas toimuvad viimastel aegadel ärevad sündmused, Eestiski on probleeme rohkem kui küll, alustades sünnitusosakondade sulgemisega ning lõpetades kas või sellega, kuidas Tartu lähedale Emajõe äärde kavandatakse haisu ja reostust tekitavat tselluloositehast. Aga palju lihtsam on rääkida ühest kallist kleidist.

Teisalt on igal ajal rahval kangelasi vaja ja tundub, et Eurovisioni finaali pääsuga ongi Elinast saanud meie uus kangelane. Positiivseid ja häid uudiseid on Eesti juubeliaastasse kindlasti vaja ning nii pole ehk liialdus väita, et kui Netšajeva peaks nüüd veel ka finaali kinni panema, võib just sellest hetkest saada lihtrahva jaoks juubeliaasta tipphetk.

Aga miks piirduda ainult sellega? Elina kleidi näol võiks Tallinn ja Eesti saada uue sümboli. Ehk võiks nii linnarahvale kui ka kaugemalt tulnutele suursugust kleiti koos projektsiooniga edaspidi eksponeerida näiteks Vabaduse väljakul? Ja igal täistunnil võiks linnaväljakul kõlaritest kõlada mõistagi „La forza“!

Samal teemal

13. mai 2018, 10:08
Tipust mutta: eelmise aasta võitja Portugal jäi sel aastal viimaseks
11. mai 2018, 07:07
Venemaa jäi esimest korda Eurovisioni ajaloos finaalist välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee