Algasid NUKU teatri suvelavastuse "Gulliveri reisid" proovidFoto: INDREK RAMMUS
Ohtuleht.ee 10. mai 2018 11:26
1. juulil esietendub Viinistu katlamajas lavastus "Gulliveri reisid", mille proovid algasid 9. mail NUKU teatris. Selle suve suurim koguperelavastus on mõeldud kõigile alates 7. eluaastast ning selle lavastab Taavi Tõnisson.

Gulliveri rolli mängib Anti Kobin, kelle jaoks on see näitlejatee esimene suur nimiroll. Gulliver on mees, kes soovib oma nime suurte tähtedega ajalukku kirjutada. Ajastul, mil maadeavastamisretked olid sagedad ja viljakad ning mil olulisi leiutisi jagus nii teadusesse kui ka ühiskonnakorraldusse, vaevab Gulliveri soov jätta endast jälg. Kaheaastane merereis viib ta pere juurest eemale, võõrastele maadele, kus temasse kas kui koletisse või naljakasse ja veidrasse olendisse suhtutakse. Olgu kogemused kui kummalised või ohtlikud tahes – Gulliveri jaoks on need alati õppetunniks eelkõige iseenda ja inimkonna kohta.

Lavastaja Taavi Tõnisson ütleb, et usk iseendasse, inimkonda ja armastusse on selle lavastuse üks põhiteema. "Minu jaoks on tegemist ühe mehe rännakuga maailma lõppu ja tagasi, selleks, et õppida vaatama lahtiste silmadega ja kuulama avatud südamega," kommenteerib lavastaja.

Viinistu katlamajja luuakse nuku- ja visuaalteatrivahenditega liliputtide ja hiiglaste maailmad. Kunstnik Marion Unduski loodavas lavakujunduses ongi laval sajad imepisikesed nukud ning tohutusuured hiiglased. Suurim nukk, mis valmib, kõrgub laval ligi 7-meetrisena! Jonathan Swifti samanimelise romaani põhjal kirjutas dramaturgia Urmas Lennuk. Sama loominguline kolmik nomineeriti oma viimase ühistöö, lavastuse "Timm Thaler ehk Müüdud naer" eest kolmekordselt Salme Reegi nimelisele teatriauhinnale.

Muusikalise kujunduse loob helilooja Liina Sumera, valguskunstnik on Priidu Adlas ning koreograafia seab Olga Privis. Lavastuses mängivad veel NUKU teatri näitlejad Lee Trei, Laura Nõlvak, Tiina Tõnis, Andres Roosileht ja Karl Sakrits ning TÜ VKA teatrikunsti 12. lennu üliõpilased Loviise Kapper, Elena Koit, Grete Konksi, Silva Pijon, Kristjan Poom ja Hans Kristian Õis.

Etendusi antakse 1.–15. juulini ja 24.–30. augustini Viinistul. Nädala sees algab etendus kell 19, nädalavahetustel kell 16. Pileteid saab osta NUKU teatri kodulehelt, kassast ning Piletilevist.