Liisi Koikson ja Mari Jürjens Aruküla RahvamajasFoto: Kalev Lilleorg
Ohtuleht.ee 10. mai 2018 11:09
Liisi Koikson ja Mari Jürjens alustasid eile, 9. mail ühist kontserttuuri "Emade päev". Esimene kontsert anti Aruküla Rahvamajas. 

Lauljad Liisi Koikson ja Mari Jürjens, kaks noort ema, jutustavad kontsertkavas "Emade päev" omaenese lugude abil elust. Nende eluloos on ühiseid jooni: mõlemad on sündinud suve lävel, on pärit väikesest kohast ja kolmelapselisest perekonnast, loonud laulude kõrvalt perekonna ja saanud emaks.

Emadus on toonud avastusi mõlemale lauljannale, kuid pannud ka elu teistmoodi hindama. Liisi on taasavastanud ununenud mängulusti, Mari teab aga, et armastuse väljendamiseks on iga hetk õige. "Emadus on argipäev," leiab Mari. "Kuid iga ema peaks vahel endale kleidi selga ja kingad jalga panema, juuksed soengusse sättima, tantsima ja laulma. Iga ema võiks vahel argipäeva tähistada. Isegi kui juustesse jääb veidi beebipüreed või kleidile piisake piima. Emade päev võib alati olla pidupäev," on lauljannad rääkinud Õhtulehele antud intervjuus.

Koiksonit ja Jürjensit saadab kontsertkavas "Emade päev" VHK keelpilliorkester Rasmus Puuri juhtimisel ning Marten Altrov klarnetil, Joel Remmel klahvpillidel, Heikko Remmel kontrabassil ja Aivar Surva löökriistadel.

Liisi Koikson, Mari Jürjens ja Rasmus Puur koos suurepäraste muusikutega annavad järgmised kontserdid 11. mail kell 19 Tartus, ERMis,
12. mail kell 19 Tallinnas, Vaba Laval,
16. mai kell 19 Viljandis, Pärimusmuusika Aidas.

Vaata galeriid Aruküla Rahvamajas toimunud kontserdist.