Eesti uudised

Uskumatu summa: aasta õpetaja elutööpreemia laureaati tunnustatakse 65 000 euroga (17)

Toimetas Silja Ratt, 10. mai 2018 10:50
Aasta õpetaja elutööpreemia laureaat saab riigilt 65 000 eurotFoto: Pixabay.com
Vabariigi valitsus kiitis haridus- ja teadusministeeriumi ettepanekul heaks õpetajaameti väärtustamiseks loodavad riiklikud hariduspreemiad. Õpetajate päeva puhul oktoobris toimuval aasta õpetaja galal tunnustatakse haridustöötajaid kokku enam kui 155 000 euroga, elutööpreemia laureaati tänatakse 65 000 euro suuruse preemiaga.

Kandidaate saab esitada kuni 13. maini ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/gala.

“See on ajalooline otsus, et saame meie riigi juubeliaastal tunnustada õpetajaid riiklike preemiatega,” ütles minister Mailis Reps ja lisas, et riiklik tunnustus annab selge signaali, et haridus on Eesti riigis üks kõige olulisematest valdkondadest. “Eriti suur rõõm on selle üle, et esmakordselt saame välja anda ka elutööpreemia ja väärikalt esile tõsta neid, kes on panustanud suure osa oma elust hariduse edendamisse,” lausus Reps.

Täna heaks kiidetud valitsuse määrusega antakse igal aastal välja üks riiklik elutööpreemia ja kuni üheksa aastapreemiat. Riikliku elutööpreemia suurus on 65 000 eurot, aastapreemia on 10 000 eurot.  

Samal teemal

Sellel aastal määratakse aastapreemiad järgmiste kategooriate laureaatidele: aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassiõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta põhikooli aineõpetaja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta kutseõppeasutuse õpetaja, aasta õppejõud, aasta tugispetsialist, aasta õppeasutuse juht. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate.

Haridus- ja teadusministeerium kutsub kõiki esitama oma kandidaate konkursile, et tunnustada neid, kes teevad oma tööd südamega ja on eeskujuks meie noortele.

Tänase seisuga on esitatud juba enam kui 750 kandidaati. Esitamine kestab www.hm.ee/gala keskkonnas kuni 13. maini.

Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon. Seejärel asub tööle üleriigiline komisjon ja riiklike hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad.

Preemiad antakse laureaatidele kätte 14. oktoobril Estonia kontserdisaalis toimuval aasta õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab”. Sündmusest teeb otseülekande Eesti Televisioon.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee