Eesti uudised

Ülelinnalistest katsetest loobunud GAG on hädas fiktiivsete sissekirjutustega (1)

Toimetas Silja Ratt, 10. mai 2018, 09:33
Gustav Adolfi gümnaasium Foto: Teet Malsroos
1. septembril elukohajärgse koolina alustavasse Gustav Adolfi gümnaasiumisse (GAG) soovib õppima asuda 320 kooliteed alustavat last, mis tähendaks 10-12 klassikomplekti avamist, GAG-i Kotzebue õppehoone mahutab aga ainult viis paralleeliklassi. GAG-i direktor Hendrik Agur tunnistab, et üheks probleemiks on fiktiivsed sissekirjutused.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kohaselt tuleb haridusametil määrata elukohajärgne kool kõigile lastele, kes 1. oktoobriks saavad 7-aastaseks ja elavad rahvastikuregistri andmetel Tallinnas, kirjutab ERR-i uudisteportaal. Agur märkis, et GAG on ainus kool vanalinnas, kuhu haridusamet saab lapsi määrata. 

Samal teemal

Direktor lisas, et fiktiivsed sissekirjutused on koolile probleemiks olnud juba palju aastaid ja nende vähenemist ei ole põhjust eeldada, kuna on välja kujunenud teatud kindel hulk koole, kuhu vanemad oma lapsi soovivad panna.

Jaanuari alguses teatas Agur, et GAG-is ei tehta enam esimeste klassi lastele vastuvõtukatseid. „See oli meie ammune plaan, loobuda katsetest ja mitte selekteerida koolieelikuid,“ rääkis Agur Õhtulehele. „Me ei pea õigeks, et 1. klassi astujaid treenitakse ja drillitakse vastuvõtukatseteks. Esimesse klassi peavad tulema kõik, aga selekteerimine tekitab pahameelt. Kui meil oli 17 last ühele kohale, siis neist 16 last ei pääsenud meie kooli. Loomulikult tekitab see nördimust, ebavõrdsust ja isegi pahameelt.“

„Sellise olukorra on tekitanud lapsevanemad ise ja koolid on sellele kaasa aidanud,“ ei hoia Agur värve kokku. „Ei ole mingit seost riigieksamite tulemuste ja alghariduse kvaliteedi vahel, see on kunstlikult kokku viidud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee