Galeriid

GALERII | Sünnipäevalaps Maria Avdjushko esitles oma esimest mängufilmi „Tuliliilia“ (5)

Kais Allkivi, 9. mai 2018, 23:08
Filmi „Tuliliilia“ esilinastus. Raivo Trass suudleb Maria Avdjushko kätt.Foto: HEIKO KRUUSI
Näitleja, filmiprodutsent ja -režissöör Maria Avdjushko tõi kolmapäeval, oma 50. sünnipäeva õhtul, Solarise keskuse Apollo kinos kutsutud külaliste ette esimese enda lavastatud mängufilmi „Tuliliilia“.

„Ei ole paremat päeva filmi esitlemiseks režissööril kui tema sünnipäeval,“ ütles filmiprodutsent Aet Laigu Mariat õnnitledes.

„Ma ütlen ausalt, ma olen praegusel hetkel väga erutunud,“ naeris Avdjushko. „Sest see film on tõesti just valmis saanud. See sai valmis eelmisel esmaspäeval ja praegusel hetkel on seda näinud täies pikkuses umbes kuus inimest,“ tunnistas ta.

Filmi „Tuliliilia“ esilinastus. Pildil Maria Avdjushko, lapsnäitleja Rasmus Kallas ja Ingrid Isotamm.Foto: HEIKO KRUUSI

Naine üritab eluga edasi minna. Hommikuti hakkab ta üha sagedamini tundma, nagu oleks keegi tema juures käinud, ning kohati on võimatu öelda, kas see kõik on ikka unes või ilmsi. Olukord võtab veelgi müstilisema pöörde, kui tuleb välja, et Pia ootab last. Seda vaatamata tema meditsiiniliselt tõestatud viljatusele ja ka asjaolule, et tema elus pole pärast lahutust meessuhteid olnud.

Niisiis on täitumas Pia suurim salasoov, lihtsalt mitte nii, nagu naine oli seda kujutlenud. Peakangelane otsustab leida hinge ja mõistust pitsitavatele küsimustele vastused, kuid kas ta on nendeks ka valmis?

Kandvaimas meesrollis astub üles USAs tegutsev näitleja Johann Urb, kes pole varem Eesti filmides kaasa teinud. Kesksetes rollides näeb veel Eva Eensaart, Epp Eespäeva, Adele Taskat, Kristjan Sarve, Bert Raudseppa, Rasmus Kallast, Kristo Viidingut, Elina Reinoldit, Rain Simmulit, Mari-Liis Lille ja Sakari Kuosmaneni.

Filmi Tuliliilia esilinastus Tags: Andres Dvinjaninov, Ingrid Isotamm, Tuliliilia, esilinastus, film, kinoFoto: HEIKO KRUUSI

5 KOMMENTAARI

e
Ei saa tõesti aru 10. mai 2018, 23:02
Kellele neid maksumaksja raha eest tehtud andetuid katsetusi vaja on
m
Moor 10. mai 2018, 11:32
Ühest asjast on ikka raske aru saada. Miks äkki igasugused näitlejad ja kunstnikud on hakanud filme tegema? See pidavat ikka vist keeruline amet olema...
(loe edasi)
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee