Galeriid

GALERII | Tartumaal püüab pilke looduslik kollaste nartsisside väli (9)

Silja Paavle, 9. mai 2018, 14:17
Looduslike kollaste nartsisside väli Tartumaal.Foto: Silja Paavle
Tartumaal Sookalduse külas on kevad täies hoos – taas on õide puhkenud põld looduslike kollaste nartsissidega.

Tartust Alatskivi poole sõites tee ääres kolletavad nartsissid on reeglina aias kasvavad lilled, looduses metsistuvad nad harva. Sookaldusel on see juhtunud ning 1964. aastal võeti lillede kasvukoht kui ainus teadaolev kollase nartsissi looduslik kasvuala Eestis ka kaitse alla.

Samal teemal

Põlluga käib kaasas ilus legend. 19. sajandi lõpul oli samas Singli talu, mille perepoeg Peep käis tööl Jõgevamaal Saare mõisas. Peep aga armus sealsesse mõisapreilisse. Kui mõisapreili isa sellest kuulis, jäi Peep töökohast ilma, kuid mõisapreili kinkis poisile armastuse ja kiindumuse märgiks ühe nartsissisibula, öeldes, et nii kaua, kuni nartsissid õitsevad, püsib nende armastus. Peep pistis nartsissisibula talu akna alla mulda ja see hakkas paljunema.

Tänavu on põldu pääsema imetlemine küll veidi raskendatud, sest lillevälja ja maantee vahel laiutab vesine väli. Kuid nartsissid on ilusad imetleda kaugemaltki.

Metsistunud nartsissid erinevad kultuurnartsissidest ennekõike välimuselt – nad on lühemad ja kõige kaunimad just ühtse kollase vaibana.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee