Eesti uudised

Doktorikraadiga inimest ei julgeta Eestis tööle võtta

Toimetas Silja Ratt, 9. mai 2018 11:50

39 KOMMENTAARI

m
11. mai 2018 10:25
Mäletan, et mitukümmend aastat tagasi kõrgharidusega inimesed, kes omandatud erialal ei töötanud, olid Euroopas nö, töötu nimekirjas. Ajad on muutunud, ka meil 18 aastat tagasi kogesin töökoha vahetusel Eestis toredat juhtu: mulle öeldi, et olen ülekvalifitseeritud ja kui ma CVst eemaldan kõrghariduse ja omandatud kogemused, sobiksin ma kasvõi kontserni juhiks... Võtsin naljana, aga elu tõestas teist. Kogemustega juhti või spetsialisti naljalt ei palgata. Millegipärast kardetakse... Erandeid muidugi on. Meil kardetakse haridust ja haritust.
r
RS2/ 10. mai 2018 01:17
Meenub lugu kuidas üks selline tuleb end tööle pakkuma. Pomo siis talle, et algatuseks pühkige palun see sodi sealt nurgast põrandalt ära. Teine selle peale: mul on kaks kõrgharidust ja doktori kraad. Boss selle peale: ah soo? No sellisel juhul ma algatuseks näitan teile kuidas seda tehakse.
a
AJ/ 11. mai 2018 11:46
Mõtlesin, kuidas seda kommi tõlgendada... Kui juht tegeleb koristajatele tööjuhiste andmisega ja ettenäitamisega, on ta ikka üks äpu (või siis koristajate pealik).Suhtumine: mõlemapoolselt vale. Kuigi jah - kui leiba lauale vaja, tuleb hädaolukorras ka lihttööd teha...Lühidalt. ei oskagi punkti anda... Pigem naljalugu.
r
RS2/ 11. mai 2018 21:20
Egas meie elu ei saagi 100% tõsiselt võtta. Igatahes mina tsirkuses, kinos ja teatris enda pärast ei käi, kuna seda saab igapäev kogeda täitsa tasuta ja selleks eraldi aega rai.skamata. Mis puutub nalja lugusi siis enamik nalju on elust enesest tulnud.;)
e
Eesti tööandjad/ 9. mai 2018 14:23
On harimatud ja manipuleeritavad onupojad kes loomulikult ei saa endast targemaid tööle võtta, kogu firma lendaks uppi. Kui palju on rumalaid rikkureid kes juhivad tarku haritlasi sest on nahaalsed ülbikud? Ja kui palju on riigikogu liikmeid kes lihtsal saavad suurt tulu, aga tööd ei tee? Kaunaste, kalender, kärsna jne?
r
RS2 / 10. mai 2018 01:19
Unustasid mainida, et seal riigikogus suurem osa KÕRGHARIDUSEGA. Muideks külmakappi täävil ja s.rattal on majandusalane. ;)
n
Nojah, ja siis?/ 9. mai 2018 14:09
Minul on olnud elus 4-5 kelmist tööandjaga kogemus ja kõik nad olen ma kohtus seljatanud, omamata ise advokaati.
Minu vastas on olnud mõnesajaeurose tunnitasuga advokaate ja kohtai ma olen mõttes küsinud, et huvitav, mille eest nad selle raha küll kasseerivad.
Loo moraal on, et diplom või ülikoolis omandatud haridus ei tee kedagi
HARITUKS
.
n
Nojah, ja siis-le/ 9. mai 2018 19:19
Teeb küll, ülikooli-inimene isegi vestleb haritult,mitte laadalise moega.
e
eksid/ 9. mai 2018 19:49
Mul on tutvusringkond parmudest (mitte praeguse) presidendini, koristajatest (kes pole üldjuhul üldse rumalad ega halvad inimesed) akadeemikuteni, eksvangidest ja viimastest parmudest tipparstideni. Ja kõik kasutavad peale paari pitsi või õlut sama karvast sõnavara!!!
Kui oled kuivetunud vanatüdruk, siis muidugi on seda raske mõista, ent ka kateedrijuhatajast mehepetja on voodis sama, mis töötuna registreeritud endine näitleja näiteks. Elukutselt ja hariduselt seinast seina... Kõik on inimesed.
k
kao siit riigist/ 9. mai 2018 19:34
Sa oled ilmselgelt mingi intrigaan ja haige isiksus kui juba 4-5 tööandjaga kohtus käinud.
s
seljatasid seetõttu,/ 9. mai 2018 19:56
et sul oli selline prokurör
s
Scaramanga/ 9. mai 2018 13:57
kas on olemas töötut, doktorikraadiga matemaatikut ???
Doktorikraadiga matemaatik kes aktiivselt otsib tööd ja midagi ei leia ? Millises riigis on olemas selline töötu matemaatik ???
Füüsikutega on sama lugu ma arvan ! Keemikute kohta ei oska arvata.
Vaatasin kiirelt Tallinna Ülikooli doktoriõppe nimekirja: kasvatusteadused, lingvistika, ajalugu, kultuuride uuringud, sotsiaaltöö, tervisekäitumine ja heaolu, demograafia, psühholoogia, sotsioloogia, riigi- ja poliitikateadused.
Mnjah.
Surfasid pisut edasi -> kaitstud doktoritööd:
*Eesti merevägi Vabadussõjas...
*Reformid Osmanite riigis aastel 1839 ja 1876...
*Empaatia kunstiteoste kogemisel...
*Vladislav Hodassevitsi värsistus.
*Eesti balleti rajaja Rahel Oibrei...
*Eesti kalanimetuse: kujunemine, levik ja nimetamsie alused.
jne. jne.
tlu.ee/et/opingud/oppimisvoimalused/doktoriope/doktoritood
Me elame ikkagi turumajanduses ja kapitalismis, millistele ettevõtetele need humanitaarid on suutelised väärtust looma ?
See kraad näitab ettevõtjale, et tegemist on eriti pühendunud sotsialistiga ! Ja kui sotsialistid ise neid doktorikraade peidavad, siis erialasele tööle nad ju ei kandideerigi, ning saavad aru küll et tegemist on väärtuseta diplomitega.
e
eu/ 9. mai 2018 15:34
Lp.13:57
Väga hästi kokku võetud!
Omalt poolt lisan, et ka Saksamaal on riik ära määranud,et üleharituid teatavatele ametikohtadele tööle ei võeta.
k
konsa/ 9. mai 2018 15:55
to Scaramanga / 13:57, 9. mai 2018
kas on olemas töötut, ...
väga hea komm ja viide:
osadele inimestele on see nn. imelik kõrgharidus kus haridustee lõppedes erialast tööd ei ole võimalik leida ja puudub vajadus selliste spetisalistide järele, on olemuselt ASENDUSTEGEVUS, et ei peaks pärast kooli lõppu reaalsele tööle minema, seda võib ka nimetada lapsepõlve pikendamiseks.
sisuliselt õpitakse ennast TÖÖTUKS ja see oli teada enne õppimise algust
l
linnamees/ 9. mai 2018 13:54
See, et doktorikraad välistab "tööle saamise" pole ju uudis ja on selle õppeastme reeglitesse sisuliselt sisse kirjutatud. Doktorikraadiga inimesed on valitud ja parimte eeldustega, keda on riik koolitanud ja kellesse palju panustanud. Pärast kraadi saamist on aeg hakata raha riigile tagasi teenima ja hoopis neil endil tuleb töökohti luua või teadusprojektidega enda ja teiste tegevust rahastada. Eestis teadusrahastus sisuliselt puudub, st raha tuleb väljastpoolt Eestit ise hankida - selleks see kraad ongi.
n
No millist neist saaks raha väljastpoolt Eestit?/ 11. mai 2018 16:32
kaitstud doktoritööd:
*Eesti merevägi Vabadussõjas...
*Reformid Osmanite riigis aastel 1839 ja 1876...
*Empaatia kunstiteoste kogemisel...
*Vladislav Hodassevitsi värsistus.
*Eesti balleti rajaja Rahel Oibrei...
*Eesti kalanimetuse: kujunemine, levik ja nimetamsie alused.
a
Asi pole julguses/ 9. mai 2018 13:49
Asi on selles, et parteiliinis on juhtivatele kohtadele pandud täielikud profaanid, kes ei saa endast targemaid tööle võtta, sest siis paistaks nende mannetus veelgi enam välja.
Riik on kuulekate profaanide abiga niigi juba maha mängitud.
p
praktikas/ 9. mai 2018 13:39
ei saa tööd ka siis, kui töövestlust pead mingi keskastme juhiga ja see tunneb, et oled tast üle. Kohe kardetakse oma tooli pärast. Ausalt öeldes, ei ole see "üle olemine" teadmiste suhtes kohati üldse mitte keeruline. Ei pea doktor olemagi, piisab lihtsalt mitmekesisest silmaringist ja heast, mitte internetil pöhinevast haridusest, näiteks peast arvutamise oskusest jne...

s
Scaramanga/ 9. mai 2018 13:35
Need humanitaar- ja sotsiaalalase doktorikraadid polegi mõeldud naistele töö saamiseks ja karjääri tegemiseks, tegemist on rahvastikukontrolli meetmega. Eesmärk on naised parimas pereloomiseas hoida hõivatud kuskil kontoris, ja nende ego suurendamine.
e
Ehk/ 9. mai 2018 14:03
täpsustaks, kus need kraadid pole töö saamiseks mõeldud? Euroopas jällegi on. Eestis piisab tõesti mingis kaitse- või välispoliitika instituudis töötamiseks oskusest naaberriike sõimata. Tean riike, kus isegi gümnaasiumiõpetajalt eeldatakse kraadi olemasolu. Üldiselt on nii, et see et enne aktsiiside tõstmist ja haldusrefomi jt muutusi ei arutatud sammude võimalikke tagajärgi sotsiaalteadlastega on väga kalliks maksma läinud.
G
./ 9. mai 2018 15:26
Gümnaasiumi õpetaja peab olema magistri kraadiga ka Eestis.
n
../ just/ 9. mai 2018 16:19
nimelt, 3+2 magister ja magistriga võrdsutatud ehk EW 4 aastane või nõuka 5 aastase õppe diplom. PhD-d siiski Eestis ei nõuta.
v
vale/ 9. mai 2018 19:33
ainult siis, kui mõnda teist tol-a ei leita, kes sinna kandideerib
ä
Ärbert/ 9. mai 2018 13:15
Kui ma olen kohanud mitut magistrit, kes ei oska eesti keeles õigesti kirjutada või kellel on probleeme loetavast arusaamisega, kas siis doktori puhul võib eeldada, et vähemalt kirjaoskus on omandatud?
t
toktor ei tähenda veel tööoskusi/ 9. mai 2018 13:13
kommentaariumides saab küll hiilata
t
to toktor/ 9. mai 2018 13:38
ehk nimetaks ka mis imetööst on jutt? Pool sajandit tagasi, kultuurirevolutsiooni ajal oli Hiinas samuti mure, et intelligendinärakad ei olnud kuigi viljakad viljasaaki hävitavate varblaste tapjad. Oli ka juhtumeid, kus kõrgelt haritud meditsiiniprofessorid ei suutnud kõrge komisjoni eest sanitari tööülesannetega hakkama saada. Selge et kõike ei saa osata - selleks ongi ühiskonnas tööjaotus ja inimestele loodud õppimisvõimalused.
m
mida/ 9. mai 2018 13:09
madalam haridus ja haritus seda parem ja mida noorem seda veelgi parem. Emased jätame kohe mängust välja, sest istuvad ju pidevalt lehel jne. Vot selline on läbikumav suhtumine läbi ajakirjanduse meie tööturust ja seda propageerib ka riiklikud asutused. Palgarahast me ei hakka rääkimagi, sest see raha mis tuleb palgana arvele võrdub töötuna olemise rahaga.
k
konsa/ 9. mai 2018 13:02
Doktorikraadiga inimest ei julgeta Eestis tööle võtta
.-.-.-.-
töötan tootmises metallitööd, millist tööd saaksime pakkuda näiteks HUMANITAAR ala doktorandile?
vastus, kõige lihtsamat ja odavamat
t
to konsa/ 9. mai 2018 15:03
Ega sinu aja teemat ei võtagi. Ära üldse üritagi.
k
konsa/ 9. mai 2018 15:39
lisa:
kui kellegile jäi arusaamatuks selline suhtumine, sest ülejäänud töötajad on eriala spetsialistid
k
ka nii/ 9. mai 2018 18:36
kah metallitööl tagasi- doktor pole, aga hariduselt sama ala insener. pea 5 aastat NL ajal olin keevitustehnoloog, kes peale kooli lõpetamist oli õppetöö jooksul kolm korda elektroodi materjali külge sulatanud.. Lõpuks oskasin igas asendis nii traadi, kui elektroodiga keevitada, kuna küll oli mõni keevitaja puhkusel või täis, aga töö oli vaja ära teha ja järgmisse etappi saata.
Aastaid hiljem, kui olin juba ettevõttest lahkunud ja juba paaril muul erialal töötanud ja ootamatult töötuks jäänud, kandideerisin siis lihtsaks keevitajaks ühes firmas- vestlus lõppes sõnadega- te olete liiga haritud taolise töö jaoks- otsige erialast tööd! Pea 9 kuud virelemist rahanappuses, võlgu elamisest ja ma saingi selle erialale vastava töö- mitte küll keevituse alal, aga alal, mida ma lisatööna selles NL veel juurde olin õppinud. Tagantjärgi olen isegi õnnelik, et mind keevitajaks tööle ei võetud! Iga juurdeõpitud amet ei riku meest, aga tõsi on see, et piirab teatud juhtudel ka võimalusi!
o
oleks/ 9. mai 2018 13:00
huvitav teada, mille alusel see personaliõppejõud niiviisi väidab. Ok, loomulikult on teada, et asjad nii on, kuid ametlikult on ju Eestis kõik korras - ausad konkursid ja teadust rahastatakse jätkusuutlikult, piisavalt. Doktorikraadiga tuttavatega rääkides selgub, et probleemid pole vaid eraettevõtluses. Ka riigi rahastatavad asutused ja isegi kõrgkoolid ning instituudid tegelikkuses korraldavad konkursse vaid näiliselt, et varem juba valitud kandiaadi, reeglina teistest kehvema, saaks ametlikult ametisse vormistada. Hästi, doktorikraadiga tõötu olemine on tihti tragöödia isiku jaoks, kuid tuleks aru saada, et see on samavõrdselt tragöödia ka riigi jaoks, sest jäävad saamata teadmised, mis aitaks edasi arendada kultuuri, poliitikat, majandust jne. Sisuliselt on tegu viljasaagi põllule jätmisega - riik on aidanud inimest koolitada, kuid nüüd kui haridus käes ei osata saagiga midagi peale hakata.
u
ukrainets/ 9. mai 2018 12:57
Tahab suurt, haridustaset arvestavat palka---muidugi ei võeta tööle!
h
hahaa/ 9. mai 2018 12:46
ja kuhu kadus minu kommentaar Mode rohkem sallivust !!!

h
hahaa/ 9. mai 2018 12:37
eestis tööle??? siin isegi ei vastata kandideerimistele või tööd saad läbi tutvuste, onupoja poliitika või voodi kaudu...;)
w
wefwefg/ 9. mai 2018 12:24
kuni viimase ajani on doktoriõpe olnud madalalt tasustatud tegevus ja sinna on läinud pigem kummalisevõitu tüübid. Seega pole küsimus niipalju kraadis kui konkreetsetes inimestes.
Pangu julgesti miinuseid doktorid, kes endast nii éi arva.
l
lugupeetav/ 9. mai 2018 13:07
ega vist ei eksi, kui arvan Teid akadeemilist kraadi mitte omavat. Väide on iseenesest kummaline, ei õpi ju kusagil vaid oivikud. Põhjused, miks keegi õppima läheb on alati olnud erinevad. Kellel eesmärk midagi teaduses ära teha, kes tahab diplomit. Elus peab ju mingi siht olema, miks ei võiks see olla, kui tunned end võimelisena, endast maha jätta mõne probleemi lahendus-selgitus?
n
naer tolade üle/ 9. mai 2018 19:31
Mul on 2 kõrgharidust, mõlemad Eesti ainukesest Ülikoolist. Ja töötan lihttöölisena, sest teenin 10 korda rohkem. Teen kuu aega aastas tööd ja 11 kuud elan sellest vabalt tööd tegemata. MOTT
l
lisaks ei julgeta tööle võtta siis/ 9. mai 2018 12:01
kui sul on omal väike isiklik hobi, näiteks mingi oü registreeritud - järelikult liiga seaduste teadlik ja ettevõtlik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee