Eesti uudised

Anvelt: Ida-Virumaa kiremõrvad toovad kaasa kaadrimuudatused Ida prefektuuris (13)

Toimetas Silja Ratt, 9. mai 2018 11:27
Andres AnveltFoto: Martin Ahven
Aprillis Ida-Virumaal toime pandud jõhkrad mõrvad toovad endaga kaasa kaadrimuudatused Ida prefektuuris, kirjutab Põhjarannik.

Möödunud laupäeval Narvas viibinud siseminister Andres Anvelt ei nimetanud Ida-Virumaad eriti kriminaalseks regiooniks, kuid tõi esile, et üks erinevus ülejäänud Eestiga võrreldes on siin olemas küll: siin hakati lähisuhtevägivalla probleemidele vajalikku tähelepanu pöörama väga hilja. Anvelti sõnul on muudatused Ida prefektuuris ilmselgelt vajalikud − ning nende ettevalmistamine juba käibki.

Samal teemal

Vastates küsimusele Ida prefektuuris ees ootavate kaadrimuudatuste kohta, nõustus minister, et regioonis toimuva eest vastutavad konkreetsed isikud. “Tegemist on lihtsalt mõningate inimeste lohakusega,” iseloomustas ta konkreetset olukorda, kus erutatud naisterahva kõne oma abikaasa sobimatu käitumise kohta ei toonud politsei poolt kaasa mingeid meetmeid ning mõni aeg hiljem naisterahvas mõrvati.

Narvas oli möödunud kuul kaks mõrva, millest kirjutas ka Õhtuleht. Aprilli keskpaigas tapeti 15-aastane Nastja. Tapjaks oli ilmselt neiu endine kallim. Aprilli lõpu poole pussitati aga töökohas surnuks kahe lapse ema. Mõrvariks oli tema abikaasa. Ida-Viru prefekt Tarvo Kruup nentis Eesti Päevalehe veergudel, et nad ei olnud teinud kõike, et mõrva ära hoida. Mees tunnistas, et politseimeeskond ei andnud endast maksimumi.

Samal teemal

02.06.2019
Narva ilusalongis abikaasa mõrvanud mehele mõisteti 18aastane vangistus
06.04.2019
Nastja ei näinud 16. sünnipäeva. Tema mõrvar vaatab nüüd 16 aastat trelle
04.09.2018
15aastase Nastja mõrvas süüdistatav noormees astub kohtu ette
06.05.2018
Naise kannatuste karikas sai täis päeval, kui abikaasa lubas ta mootorsaega tükkideks lõikuda