Eesti uudised

Päästjad: meie palk on madalam isegi Läti ja Leedu ametivendade töötasudest (6)

Toimetas Silja Ratt, 9. mai 2018 07:54
PäästjadFoto: Alar Truu
Täna, kolmapäeval toimub Rakveres päästeala töötajate aktsioonikoolitus, millega päästjad soovivad rõhutada oma palkade tõstmise vajadust ning taotleda mitmeaastase kollektiivlepingu sõlmimist.

Kuigi siseminister Andres Anvelt lubas aprillis riigieelarve strateegia läbirääkimiste järel, et tulevast aastast tõusevad päästjate töötasud 20% ja täiskohaga töötava päästja brutokuupalk oleks tulevast aastast vähemalt 1000 eurot, peavad päästjad oluliseks ka tulevase palgatõusu kindlustamist mitmeaastase leppega.

Päästjate sõnul on nende palk olnud aastaid peaaegu muutumatu ja moodustab täna ületundideta 808 eurot. See on madalam isegi Läti ja Leedu ametivendade töötasudest.

Päästjad esitasid tänavu talvel tööandjale palganõude, mille põhieesmärgiks on leppida kokku aeg ja viis, kuidas jõutakse päästjate palkadega Eesti keskmisele järele. Tööandjale esitatud taotluse kohaselt peaksid päästjate palgad jõudma Eesti keskmisele järele aastaks 2022.

Päästjad viivad aktsioonikoolitused läbi neljas Eesti linnas. Aktsioonivõime tõstmise kõrval õpitakse uute liikmete organiseerimist.

Samal teemal

12.08.2018
Siseminister lubab patrullpolitseinikele ja päästjatele kõrgemat palka
14.05.2018
Häirekeskuse töötajad saavad järgmisel aastal palgatõusu
13.05.2018
KINDEL: päästjate keskmine põhipalk tõuseb tuhande euroni
14.04.2018
ÕL VIDEO | Päästja: „Kõige raskemad on sündmused enda lähedaste ja tuttavatega.“