Foto: AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 8. mai 2018 21:01
Armeenia parlament valis täna teisel katsel peaministriks opositsiooniliidri Nikol Pašinjani (pildil), kes ruttas kohe Jerevani Vabariigi väljakule juubeldava rahva ette.

Kümned tuhanded armeenlased olid 13. aprillist avaldanud tänavatel meelt, sundides peaminister Serž Sargsjani erru minema ja nõudes seejärel, et Pašinjan asuks riigi etteotsa. Kui 1. mail õnnestus parlamendis enamuses oleval erakonnal Pušinjani valimine läbi kukutada, siis eile oli tema poolt suurem osa parlamendisaadikuid.

Esimesena õnnitles teda ametisseastumise puhul Vladimir Putin. On ju Pašinjan lubanud, et Venemaaga jätkatakse sõbralikke suhteid. Uus peaminister on sündinud 1. juunil 1975 ja on hariduselt ajakirjanik. Ta valiti esimest korda Armeenia parlamenti 2012. aastal.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

T.Mets 9. mai 2018 12:24
Jaa, emotsioonide, ka laulu ja tantsuga luuakse uus kord, aga nagu omad kogemused näitavad, ei osata seda uut korda rahva hüvanguks kasutada ja viljad lõikab vaid väike seltskond
mees 9. mai 2018 09:23
Tegemist võib olla Putini sepistatud etendusega. Mingi aja pärast selgub, et Pasenajni võimuletulekus peab rahvas pettuma. Putinil on vaja jätta iga hinna eest muljet, et rahva revolutsioonid on kasutud ja need viivad riigi veel suuremasse kaosesse. Ehk teiste sõnadega Putin mängib vastased üle. Vot selline kaval mees on Putin, ainult sellisel mehel oli läbi skeemide Venemaa presidentiks võimalik saada, asi see Armeenia siis oma pilli järgi tantsima panna. Kui minu sõnad osutuvad tõeks ja Pasenjan tunnistab varsti oma lüüasaamist, siis on selge, et Putini käsi on mängus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS