Eesti uudised

AMETNIKUD: Valga sünnitusosakonna sulgemine on õige, kuid kitsaskohti jagub (20)

Delfi, 8. mai 2018 20:48
Foto: Aldo Luud
Haigekassa, Tartu ülikooli kliinikum (TÜK), sotsiaalministeerium ja erialaseltsid leidsid tänasel riigikogu sotsiaalkomisjoni avalikul istungil, et Valga haigla sünnitusosakonna sulgemine on põhimõtteliselt õige, kuid mitmete kitsaskohtade likvideerimiseks konkreetseid lahendusi, mis kogukonnale kindlustunde annaksid, veel ei ole, vahendab Delfi.

Kohalike elanike esindajana istungil osalenud Valga linna jurist linnasekretäri ülesannetes Anastasija Kikkas sõnas, et pooleteise kuuga, mis on möödunud sünnitusosakonna sulgemise otsuse teatest, on kogukonnal tekkinud rohkem küsimusi kui vastuseid.

"Endiselt on lahendamata või ei ole osatud selgitada, mismoodi näeb välja sünnitajate sõit haiglasse ja tagasi,” lausus Kikkas.

Teise olulise probleemina transpordi kõrval tõi Kikkas välja varakult haiglasse tulnud naiste majutamise. Nimelt on tekkinud mure, et naine võidakse jätta sünnituse alguseni raviasutuse ukse taha. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

11.12.2018
Järjekordne laps sündis kiirabiautos
09.07.2018
Naine sünnitas maantee ääres kiirabiautos, kuna ei jõudnud Valgast Tartusse
26.06.2018
Valga ja Võru haigla sünnitusosakondade kahjumeid riik ei kata
14.06.2018
Naistearst soovitab Valga sünnitusosakonna alles jätta: viimase kolme nädala jooksul on haiglas toimunud kaks äkksünnitust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee