Foto: Aldo Luud
Delfi 8. mai 2018 20:48
Haigekassa, Tartu ülikooli kliinikum (TÜK), sotsiaalministeerium ja erialaseltsid leidsid tänasel riigikogu sotsiaalkomisjoni avalikul istungil, et Valga haigla sünnitusosakonna sulgemine on põhimõtteliselt õige, kuid mitmete kitsaskohtade likvideerimiseks konkreetseid lahendusi, mis kogukonnale kindlustunde annaksid, veel ei ole, vahendab Delfi.

Kohalike elanike esindajana istungil osalenud Valga linna jurist linnasekretäri ülesannetes Anastasija Kikkas sõnas, et pooleteise kuuga, mis on möödunud sünnitusosakonna sulgemise otsuse teatest, on kogukonnal tekkinud rohkem küsimusi kui vastuseid.

"Endiselt on lahendamata või ei ole osatud selgitada, mismoodi näeb välja sünnitajate sõit haiglasse ja tagasi,” lausus Kikkas.

Teise olulise probleemina transpordi kõrval tõi Kikkas välja varakult haiglasse tulnud naiste majutamise. Nimelt on tekkinud mure, et naine võidakse jätta sünnituse alguseni raviasutuse ukse taha. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

Kommentaarid  (20)

ab 9. mai 2018 08:19
Veel üks kari ametnikke tõestas, et nemad pole rahva jaoks, vaid rahvas nende jaoks! talina raad ja mitte isegi seakari!
sanitar 9. mai 2018 08:14
Haigla on ju raha teeniv ettevõte ja kui Tartu haiglale Valga ja Põlva maha müüdi, pani Tartu haigla asja paika kus talle teenust odavam on müüa. Arusaadav, et see on Tartu mitte Valga. Ametnikel siin tabelarvutused näitavad õigesti. Hoopis teine asi oleks, kui patsient saaks otsustada. Kahjuks raha ei ole patsiendi vaid kindlustuse käes ja see meil vaid üks ja sageli suurhaiglaga mestis, sest nemad ka ju huvitatud odavamast teenusest. Niikaua kui raha patsiendiga ei liigu, konkurentsi ei ole ja kvaliteeti ka mitte.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS