Eesti uudised

Inimkaubanduse ohvrid: vietnamlasi veeti läbi Eesti võlaorjadeks Euroopasse (15)

Arno Põder, 8. mai 2018 20:49
TEEL TÕOTATUD MAALE: Üle piiri toodud vietnami neiud on jõudnud Tartu lähedale, kus auto tegi peatuse Kabina karjääris.Foto: PPA/kohtutoimik

Viimase viie aastaga on Eestis kinni peetud üle saja Vietnami kodaniku, kes on toodud siia salaja Venemaalt. Inimkaubanduses tõmbavad niite nende endi kaasmaalased.

8. septembril 2014 patrullisid piirivalvurid Priit Roosik ja Rivo Marran maasturiga Värska lähedal. Enne kella kuut õhtul pidasid nad kontrolliks kinni Volkswagen Passati, kus istus nooremapoolne mees. Ta rääkis piirivalvurile, et telefoni aku sai tühjaks, ja küsis teed.

Kui Roosik oli Passati juhiga paar minutit tegelnud, lähenes lõuna poolt valge Volkswagen Transporter. Kaubik jäi seisma paarsada meetrit enne piirivalvureid, pööras otsa ringi ja hakkas tuldud teed tagasi sõitma. Roosik asus koos paarimehega Transporterit jälitama. Transporter lisas kiirust ja vahepeal ületas spidomeetri näit 120 km/h. „Kuna tee oli käänuline, siis silmside meie ja kaubiku vahel katkes. Autost jäi maha tolmupilv ja sõitsime lihtsalt selle suunas,” meenutas piirivalvur hiljem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.08.2018
PIIRIJÕED NÕUAVAD OHVRIANDI: üle Narva jõe Läände ujuda üritanud egiptlane pääses eluga tänu piirivalvuritele
11.06.2018
Vietnamlased ei taha mini-Singapuri: politsei vahistas üle 100 Hiina-vastase meeleavaldaja
09.05.2018
Kolm ja pool kilomeetrit pontoonidel piiriteed on valmis
25.04.2018
FOTOD JA VIDEO | Tõotatud maale: vietnamlaste kannatusterohke teekond läbi Eesti Euroopasse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee