TRENTON KOOS EMAGA: Laps suudab juba vabalt rääkida (Telekanali Fox10 videokaader)

„Ma käisin teispoolsuses. Nägin, kuidas kõnnin avaral väljal ikka edasi ja edasi,“ meenutab ajukahjustusega koomas olnud laps, kes pöördus elule vaid päev enne seda, kui arstid pidid elustusseadme seinast välja tõmbama. Ta vanemad olid juba allkirjastanud paberi, mis lubas poisi organeid tarvitada viie abi vajava lapse päästmiseks.

USAs Alabama osariigis Mobile'is elav 13aastane Trenton McKinley sõitis tänavu märtsis haagises sõbra bagi taga, kui see ümber paiskus. Temaga koos olnud nelja-aastase tüdruku jõudis Trenton eemale paisata, kuid jäi ise haagise alla, lendas peaga asfaldile ja haiglas tuvastati tal seitse koljumurdu. Trentoni ema Jennifer rääkis väljaandele USA Today, et ta noorim laps jõudis haigevoodis neli korda surra ja arstidel õnnestus alati ta ellu tagasi tuua. „Kõige pikem elutu aeg oli veerand tundi, seadmed näitasid sirget kriipsu,“ meenutab ema. „Arstid tulid küll toime ta ellu äratamisega, kuid ütlesid, et ajukahjustus on nüüd juba nii suur, et ta ei ole enam kunagi normaalne laps.“

Seejärel hakkasid üles ütlema neerud. „Arstid ütlesid, et seda poiss enam üle ei ela ja nad peavad elustusseadme välja lülitama. Ma võiksin aga nõustuda, et mu laps võiks olla doonoriks viiele lapsele, kes hädasti vajavad uusi organeid,“ ütleb ema, et ta ei kõhelnud hetkegi ja allkirjastas vajalikud paberid. „Teadsin, et ka Trenton oleks sellega nõus.“ 

Kuid arstide ääretuks üllatuseks otsustas poiss uuesti ellu ärgata ja avas silmad. Ema Facebooki lehel on näha, kuidas ratastoolis istunud peakaitsega Trenton mängis juba 29. märtsil haigla spordisaalis korvpalli.

Poiss on haiglast väljas, kuid vajab veel taastusravi, sest kannatab tihti närvivalu all. Võimalik, et tuleb teha veel üks ajuoperatsioon, märgib CBS News. Aga oluline on, et laps kõnnib, räägib, suudab raamatuid lugeda ja isegi matemaatikaülesandeid lahendada.                                                     

Jaga artiklit

3 kommentaari

R
RS2  /   22:01, 9. mai 2018
Siin oleks mõtlemisainet nii elustamisaparaatide väljalülitamiste pooldajatele kui ka kahe Pruk0tist vanavanemate õigustajatele kes hiljuti Nõmme kandis oma lapselast sõiduauto järelkärus vedasid. Paraku see kontingent reeglina nii l0ll et polegi võimeline mõtlema.
Q
Q  /   21:20, 9. mai 2018
Edu ja jaksu poisile.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis